3. köprünün güzergahı haritası

'Haberler' forumunda HazaN tarafından 29 Nisan 2010 tarihinde açılan konu

1. İstanbulda yapılması planlanan üçüncü köprünün güzergahı belli oldu. Orası olmaz burası, burası olmaz şurası tartışmaları sonuçlandı ve Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, İstanbul'a yapılması planlanan 3. köprünün güzergahını açıkladı.

Yapılması planlanan köprünün güzergahı:

Kuzey Marmara Otoyolu, İstanbul'un batı sınırında, Kınalı mevkisinde TEM Otoyolu Kavşağı'ndan başlamakta, kömür ocakları mevkisini kat etmekte, İstanbul Boğazı'nı ise 1275 metre ana açıklığı olan bir asma köprü ile geçmektedir

3.kopru harita. 3.köprü.

2. Cevap: 3. köprünün güzergahı

İstanbul'un en güzel boğazı görsel olarak Boğaziçi Köprüsü :f63:yani ilk köprü.Fakat ulaşım kolaylığı açısından ben hep 2. köprüyü tercih ediyorum.Avrupa yakasından Anadolu yakasına bir çırpıda geçiyorsun.Köprü bitiminde pat bir bakmışssın Anadolu yakasındasın :) Artık 3. köprüyü deneriz :f40:

3. Cevap: 3. köprünün güzergahı

Ogüzargahta olan arsaların sahipleri yaşadı:)

4. Cevap: 3. köprünün güzergahı

Yeni köprünün İstanbul trafiğini rahatlatacağı söyleniyordu.Uzmanlar hiçbir etkisi olmadığını söylüyor en fazla %2 lik bir rahatlatma olur diyorlar ve hatta o güzergah orman alanları içinde imiş..Yani diyorlarki İstanbul un nüfusu 25 milyona çıkar mış...

5. Cevap: 3. köprünün güzergahı

köprüleri kulanma blue deniz yolunu kulan yoksa düsersin he:f196:

6. Cevap: 3. köprünün güzergahı

Ben düşmem Discooo :f40: dikkatliyimdir hem düşsem de yüzme biliyorum sen dikkat et kendine Laleli- Beyazıt arasında :f196::f196::f30: