3. Köprü Yapılmalı mı ?

'Zaman Tüneli' forumunda Pardus tarafından 5 Mayıs 2010 tarihinde açılan konu

?

3. Köprü Yapılmalı mı?

Bu anket 20 Mayıs 2010 tarihinde kapatılmış.
  1. Evet.Yapılmalı...

59.3%
  2. Hayır.Yapılmamalı...

11.1%
  3. Fikrim Yok..Kararsızım

14.8%
  4. İlgilenmiyorum

14.8%

1. [​IMG]
    Bildiğiniz gibi uzun zamandır İstanbul'a üçüncü bir köprü yapılacağı biliniyordu.Yakın zamanda ise bu kesinleşti ve güzergahı belirlendi.Bu köprü POYRAZKÖY VE GARİPÇE arasına yapılacak.Açıklamalarda üçüncü köprünün İstanbul'un trafik yoğunluğunu azaltacağı söylenmekte ancak kimi bilimadamlarının açıklamalarına göre de güzergah ormanlık bir alan ve o bölgedeki doğal hayatı yokedeceği söyleniyor ve o bölgenin yerleşime açılmasıyla İstanbul un nüfusunun 25 milyona kadar çıkması da bekleniyor.

Ve artık kaçarı yok köprü yapılacak ancak biz sizin fikrinizi de öğrenmek istiyorum ve soruyorum İstanbul'a 3. köprü yapılmalı mı ?

2. Cevap: 3. Köprü Yapılmalı mı ?

Başka bir yere yapılsa iyi olur ama nereye yapılacakki yada bir tüp geçit yapıyorlar bir tane daha yapsınlar

3. Cevap: 3. Köprü Yapılmalı mı ?

Aslında yapılmasını istemiyorum.İstanbul zaten çok kalabalık ve yeterince nüfus yoğunluğu var.Köprünün yapılması İstanbul'un trafiğinin rahatlamasını değil aksine nüfus artışıyla birlikte daha fazla zararı olacaktır.Güzel İstanbulumuza 10 köprü de yapılsa sanırım trafiği yine aynı olur.

4. Cevap: 3. Köprü Yapılmalı mı ?

tabiki 3 de yapılsın 4 cüde nolacak bizim çektiğimiz pişmiş tavuğun başına gelmiyor

5. Cevap: 3. Köprü Yapılmalı mı ?

Evet yapılmalı ..

6. Cevap: 3. Köprü Yapılmalı mı ?

Arkadaşının nikahına nikah şahidi olarak yetşemeyen biri olarak bence de yapılsın.Faydası olur mu bilemiyorum :f20:

7. Cevap: 3. Köprü Yapılmalı mı ?

Bence yapılmamalı çünkü trafiği rahatlatacak denen bu köprü şehrin dışına doğru yapılıyor ve şehiriçi trafikle alakası kalmıyor .Uzmanlara göre en fazla %2 lik bir rahatlama sağlayacak.Bunun dışında o bölgedeki kesilecek ağaçlar ve mahvedilecek yeşillik alanlar da cabası.Ayrıca oraya köprü yapıldığı anda şehir oraya doğru genişleyecek ve nüfus artacak;nüfus arttıkça yerleşim yeri gerekecek ve yine ağaçlar kesilecek.Ama artık geç olan oldu....

8. Cevap: 3. Köprü Yapılmalı mı ?

Yapılmasın diyorum kaç köprü yapılırsa yapılsın fazla bişey değişmiyecek istanbul başlı başına bir kaus şehri böyle gelmiş böyle gider 1 değil 100 köprü yapılsa değişmez bitmez sıkıntılar... :f19:

9. Cevap: 3. Köprü Yapılmalı mı ?

İlk önce 3. köprü yapılsın mı sorusunu görünce tabiki yapılsın trafik açısından iyi olur diye oyumu yapılsına verdim fakat Pardus abimin yazısını okuduktan sonra eğer gerçekten yeşilliği yok etme gibi bir durumu varsa kesinlikle yapılmasını istemiyorum...!!

10. Cevap: 3. Köprü Yapılmalı mı ?

Yapılsın yapılmasınada balıklar ne olacak çoğu balığın yumurtalarını bıraktığı alandır Poyrazköy etkilenirlerse çok kötü olur... Orman arazileride peşkeş çekilirse vay halimize:f20:
    Zaten fısıltı gazetesinden duyduğuma göre Beykoz 'um eski sakin Beykoz olmıyacakmış:(

11. Cevap: 3. Köprü Yapılmalı mı ?

İstanbul büyük şehir bence yapılmalı.

12. NoFeaR

NoFeaR Yasaklı

Cevap: 3. Köprü Yapılmalı mı ?

İstanbuLda Yaşamadıgım Icın 1 fikir Yüretemiyorum. : )

13. Cevap: 3. Köprü Yapılmalı mı ?

Yani bence yapılmalı diyorum. Konya'da oturuyorum ama İstanbul'un kalabalığınıda bilirim. Ama bence yapılmalı. :f40: