3.boğaz köprüsü çevre yolları

'Türkiye ile ilgili' forumunda Wish tarafından 11 Ocak 2011 tarihinde açılan konu

 1. İstanbul 3.Boğaz Köprüsü Çevre Yolu


  [​IMG]

  3.boğaz köprüsü ile yapılacak çevre yolu bölümünün, Odayeri-Paşaköy-Poyrazköy-Garipçe kesimidir.Toplam uzunluğun, anayol ve buna bağlı bağlantı yolları olmak üzere 260 kilometredir.

  - Üçüncü Boğaz köprüsünü de içine alan Kuzey Marmara Otoyol Projesi, Adapazarı-Akyazı kavşağından başlayacak, Adapazarı’nın kuzeyinden devam edecek.
  - İzmit’in kuzeyinden, yeni inşa edilecek Gebze-İzmir otoyoluna bağlanacak.
  - TEM otoyolunun kuzeyinden, Ömerli- Sultanbeyli bölgesine ulaşacak.
  - Proje kapsamında inşa edilecek üçüncü köprüden Avrupa’ya geçecek. Hadımköy, Çatalca ve Silivri’yi izleyecek. TEM otoyolunun 4-5 kilometre kuzeyinden devam edecek. Kınalı üzerinden Tekirdağ’a bağlanacak.
  -Samsun-Sinop yolu sayesinde Karadeniz Sahil Yolu'nun 3. Boğaz Köprüsü'ne bağlanacak

  Kapıkule'den başlayarak; İstanbul, Gerede, Merzifon, Amasya, Erzincan, Erzurum ve Ağrı'dan geçerek Gürbulak Sınır Kapısında son bulan Türkiye'nin en uzun akslarından biri olan Kuzey Tetek güzergâhında çok yoğun bir çalışma olduğunu söyleyen Uraloğlu; "Bu güzergâh Avrupa'yı Doğu'ya ve Orta Doğu'ya bağlayan koridorlardan birisidir" dedi. Sinop-Ankara Yolu projesine de değinen; "Sinop-Ankara Yolu, Sayın Ulaştırma Bakanımız Binali Yıldırım Bey'in yakından takip ettiği Kuzey-Güney akslarıdır. Bu proje sayesinde Sinop-Boyabat-Kargı güzergâhı ile Sinop ilini Kuzey Tetek güzergâhına bağlamış olacağız. Böylece Sinop'tan Ankara'ya yol yaklaşık 60 km daha kısalmış olacak. Bu projeyi 2011 yılında bitirmiş olacağız" dedi.
   
Yükleniyor...
- boğaz köprüsü çevre Forum Tarih
Boğaziçi Köprüsü'nde Trafik Kazası 20 Aralık Haberler 20 Aralık 2012
Yarın Boğaziçi Köprüsü Kapatılacak Haberler 28 Nisan 2012
Boğaz Köprüsü Trafiğe Kapatıldı Haberler 18 Nisan 2012
Türkiye'nin İlk Boğaz Köprüsü Zaman Tüneli 27 Şubat 2012