29 mart yerel seçimlerini sizce hangi parti kazanır ?

'Zaman Tüneli' forumunda Belinay tarafından 13 Mart 2009 tarihinde açılan konu

?

29 mart yerel seçimlerini sizce hangi parti kazanır ?

1. AKP

27 oy
    73.0%
  2. ANAP

0 oy
    0.0%
  3. BBP

0 oy
    0.0%
  4. CHP

4 oy
    10.8%
  5. DSP

0 oy
    0.0%
  6. MHP

6 oy
    16.2%
  7. SP

0 oy
    0.0%

1. Seçimler yaklaşıyor ve meydanlar kızışıyor.
    29 Mart yerel seçilmlerinde sizce hangi parti kazanır?
    Sizin oyunuz partiyemi yoksa adayamı ?
    Yorumlarınızı da burada bekliyorum..

2. Cevap: 29 mart yerel seçimlerini sizce hangi parti kazanır ?

tabiki AKP kazanacak.Turgut Özaldan sonra en iyi Lider R.Tayyip Erdoğan:)

3. Cevap: 29 mart yerel seçimlerini sizce hangi parti kazanır ?

temennim seçimin ülkeme hayırlı olması.yoksa al birini vur ötekine hepsi aynı, siyaset bir yalan makinasıdır gözünün içine baka baka yalan söylüyorlar utanmadan.basit insanlar gibi bir birlerine atıfda bulunuyorlar,milleti uyutuyorlar böylece.hayırlısı olsun ne diyelim...

4. Cevap: 29 mart yerel seçimlerini sizce hangi parti kazanır ?

ama her şeye ragmen bir BBP olarak akp nin kazanmasını istiyorum.çünkü digerleri bundan çok iyi degildi.

5. Cevap: 29 mart yerel seçimlerini sizce hangi parti kazanır ?

AKP iddialı görünüyor.Temennimiz ülkemiz için Allah hayırlısını nasip etsin..

6. Cevap: 29 mart yerel seçimlerini sizce hangi parti kazanır ?

Ben henüz oy kullanamıyorum Sultanııııımm.:f106: AKP kazanacak gibi duruyor.Hayırlısı olsun.:f20:

7. Cevap: 29 mart yerel seçimlerini sizce hangi parti kazanır ?

:):):):)

Hayırlısı!

8. Cevap: 29 mart yerel seçimlerini sizce hangi parti kazanır ?

Âdettendir... Her seçim sonrası, "Halkımız bu seçimde ne mesaj verdi?" sorusu sorulur, analizcilerimiz bu soruyu inceler ve irdeler, derin yorumlar yapar. Halkımız da bu yorumları okuyarak seçimde ne mesaj verdiğini öğrenme fırsatı bulur. Arkadaşımız Fahrettin Fidan derin bir analiz yaparak halkın bu seçimde verdiği mesajları irdeliyor:

Efendim, halkımız bu seçimde, "Laiklik tehlikede, ülke yavaş yavaş bölünme noktasına getiriliyor, en stratejik varlıklarımız yabancılara peşkeş çekiliyor" diyenlere "Sen bunları boşver de bizim nohuttan ve kömürden haber ver" mesajını vermiştir.

"Hırsızlık, yolsuzluk aldı başını gidiyor. Milletvekillerinin 200'den fazla adi suç dosyası var ama dokunulmazlık yüzünden yargılanamıyorlar" diyenlere "Bal tutan parmağı yalar" mesajını vermiş... "Adamlar resmen çalıyor" diyenlere de "Çalsın ama iş de yapsın" mesajını yollamıştır.

"Senden çaldıklarının bir bölümünü sana sadaka olarak dağıtıp oyunu alıyorlar" diyenlere, "Ama ben de onlardan kömür alıyorum" mesajını vermiştir.

"Senin çocukların işsiz ve aç gezerken onların çocukları milyon dolarlarla oynuyor" diyenlere, "Ne yani adamların çocukları ticaret yapmasın mı? Aç mı kalsın?" mesajı vermiştir.

"Adam, ben senin çocuğuna iş bulmak zorunda değilim, seninki de işsiz kalsın... Ananı al da git... Askerlik yan gelip yatma yeri değildir, vs. deyip seni her fırsatta aşağılıyor" diyenlere, "İstediğini desin, ben onun yürüyüşüne hastayım" mesajını vermiştir.

Ne mesaj verdi? / Yazarlar / Milliyet Gazete

9. Cevap: 29 mart yerel seçimlerini sizce hangi parti kazanır ?

Valla bu zamana kadar başa geçen herkesi gördük..Atatürk gibi bir lider gelmediği sürece bu ülkeyi kimse kurtaramaz.. Allah hayırlısını nasip etsin..

10. Cevap: 29 mart yerel seçimlerini sizce hangi parti kazanır ?

Tabikide AKP kazanacak..:)
    Tesekkürler Belinay ablacım..:f40:

11. Cevap: 29 mart yerel seçimlerini sizce hangi parti kazanır ?

Bu bence siyasi bir yarış değil, hizmet yarışı
    En iyi hizmeti verecek olan parti kazansın...
    Konya en temiz, en ucuz, en rahat şehir olarak 2 dönem refah partisi tarafından idare edilmişti şimdide AKP bu görevi layıkiyle yerine getiriyor.
    Hoş bizim evin önündeki kaldırımı hala yapmadılar ama olsun :f106:

O yüzden ben diyorum ki
    parti önemli değil, önemli olan en iyi hizmeti sunabilmek ve bu işi kim daha iyi yapacaksa o seçilsin

12. Cevap: 29 mart yerel seçimlerini sizce hangi parti kazanır ?

Hiç birisine güvenmiyorum bu yüzden kimin kazanacağı pek te önemli değil...Değişen hiç bir şey olmayacak...Herkes kendi çapında padişah olacak...Al birini vur ötekine...

13. Cevap: 29 mart yerel seçimlerini sizce hangi parti kazanır ?

her kez düşmüş AKP peşine her kez hangi parti kazansın derdine düşmüş hiç arastırma yapan var mı AKP:Recep Tayyip ERDOĞAN.dünya tarihinde 0 dan baslayarak en zengin olabilen 5.BAŞBAKAN.adamın oğlu daha henüz 17sinde iken gemi sahibi oluyor gectiğimiz günlerde de bazı gazetelerde boy boy resimleri var dı ve R.T.ERDOĞAN'ın tayfasından olan adamların ABDULLAH GÜL v.b kişiler.bu kişiler T.C. batmasının peşinden kosan adamlar ve bu adamların peşinden kosanlar ise bu ülkenin batmasını isteyen kişilerdir her kez bakalım bir araştırsın ben sadece AKP tarafını yazmıyorum isteyen istediği parti baskanını arastırsın ama dikkat etsin ki AKP R.T.ERDOĞAN gibi bunları yapabilen başka bir başbakan olmusmudur.her kez gündem dekileri konusuyor her kez en son olan DAVOS zirvesinde yaptıklarını konusuyor ama neden onları yaptıgını bilen yada hangi zamandan bahsettiğini bilen varmı. işte en guzel soru buydu onuda istediğiniz gibi arastırın ama bu gunü arstırmayın biraz da gecmişe gidin daha fazla yazmıycam her türlü yoruma ve eleştiriye acıgım ve şunuda unutmayalım T.C. hep geri kafalılar yüzünden batmaktadır sizde onalrdan biri olmayın gündemi arastırın gecmişlede biraz ilgilenin bu oyunların izleyicisi olmayın hakkınızı sonuna kadar arayın.

14. Cevap: 29 mart yerel seçimlerini sizce hangi parti kazanır ?

elbette ak parti kazanacak hemde açık ara :f40:
    forum aslında görüş alışverişi içinde güzel konuyu açtığı için belinaya teşekkür ederim
    bakın ben bazı arkadaşlarımız gibi düşünmüyorum mesela orhan hocam halkın verdiği mesajı yorumlayan bir gazete küpürü paylaşmış bizimle bence ilginç ama merak ediyorum " halkımız kendi verdiği mesajı algılamaktan acizmi" zaten memleketteki asıl kavga bu bence "halkı kendini yönetmekten,kendisi için iyi olanı bilmekten aciz gören söz<de elitlerle, halkın mücadelesi " bence bizim kültürümüzde devlet babadır yakacağı olmayana yakacak verir evlenemeyeni evlendirir acize düşküne bakar bunun neresi kötü kötü olan yıllarca bunun yapılmamış olması değilmidir bu başbakan popülist olsa kredi kartı kullananlara harcamayın kardeşim dermiydi bence bunlar bu söylemler gündemi anlamamaktan ve hala saplandığı yerden çıkamamaktan geçiyor bakarsanız görürsünüz ki halk ARTIK SIRTINDA ki KAMBUR ELİTLERİ İSTEMİYOR mücadele sadece budur ve millet vekili dokunulmazlığı kalksın diyenler bu elitlerin, bürokratların dokunulmzlığından hiç bahsetmezler nedense?

15. Cevap: 29 mart yerel seçimlerini sizce hangi parti kazanır ?

fıstıkımmmm :=) senin icin akp ye wercem madem kazanmasını istion :)

16. Cevap: 29 mart yerel seçimlerini sizce hangi parti kazanır ?

İstanbul'lu arkadaşlar için söylüyorum daha düne kadar çöpler dağ gibi birikiyordu sular akmıyordu ulaşım berbattı rahata erince hepsi unutuldu....

17. Cevap: 29 mart yerel seçimlerini sizce hangi parti kazanır ?

Yanlış anlaşıldım galiba alien! Paylaşımım, analizler sonucu yazarın kendi yorumudur; kendi görüşüm değildir. İlginç buldum yorumu, yorum sizin demek istedim.

Foruma yazdıklarım beni anlatır, yazdıklarım görüşümdür benim...

18. Cevap: 29 mart yerel seçimlerini sizce hangi parti kazanır ?

Akp diyorum.. İNŞALLAH HAYIRLI OLUR

19. Cevap: 29 mart yerel seçimlerini sizce hangi parti kazanır ?

İki gün önce burada ak partinin mitingi vardı ve sayın başbakanımız Beypazarımıza gelerek burada seçim için oy istedi. Tabiki her parti lideri gibi oy istemek onun da hakkı fakat bu oylar istenirken yapılanlara yada yapılmayanlara çamur atmak hiç hoş olmuyor. Beypazarını mhp li belediye başkanımız sayesinde bırakın tüm Türküyeyi dünya tanıdı neredeyse. Şimdi belediye başkanımız Ankara Büyükşehir belediye başkanlığına aday.Ama nedense akp li adaylar bu başarıyla övünmek yerine beypazarında olmayan çöplüğün resmini basına farklı bir şekilde yansıtarak beypazarının yaşanmayacak bir yer olduğunu iddia ediyorlar.Onca turistin akın akın ziyaret ettiği beypazarının kaldırımlarına bahane buluyorlar. Ben anlamıyorum başarı neden alkışlanmak yerine kötüleniyor.İlla aynı partiden mi olmak lazım. Böyle hizmeti verecek hangi partili aday olursa oyumu ona veririm ben. İnşallah ankara içinde başkanımız kazanır. Bugüne kadar oylarımı partiye değil hizmet yapacak kişilere verdim bundan sonrada aynını yaparım.

20. Cevap: 29 mart yerel seçimlerini sizce hangi parti kazanır ?

parti işleri türkiede en sakat oldu işler bu parti olayları yüzünden her geçen gün vatanımız karısmakta her kez yok o partği iyi yok bu parti iyi bir srü gerekli gereksiz muhabbet daha c.tesi günü kırklarelide başbakanın konusması wardı ve kendi partilerine de oy alabilmek için kişi başına 100tl para dagıtıldı.ve bu c.tesi hangi parti tam hatırlayamayacağım ama AKP dersem yalan da olabilir bu seferde kırıkköyde bir gece içkili yemekli bi gece düzenlencek.ALLAH nasıl biliyorsa öyle yapsın bunları ben karısmıom :)