2500 Ziraat Mühendisine İş

'Haberler' forumunda By RiZeLi tarafından 7 Ocak 2010 tarihinde açılan konu

 1. Şimşek, TRT 2'de katıldığı bir programda çeşitli konulardaki soruları yanıtladı. Kamuya 2 bin 500 ziraat mühendisinin alınmasına ilişkin soruya verdiği yanıtta Şimşek, ''Onu ben onayladım. Onu Tarım Bakanımız uzun bir süredir talep ediyordu. Başbakanımızın talimatıyla 2 bin 500 tane ziraat mühendisimize istihdam imkanı sağlayacak kararı imzaladım'' dedi.

  Bakan Şimşek, diğer kadrolarla ilgili açıklamada bulunurken, önceki dönemlerde kamuda emekli olan her 100 kişin yerine 25 kişi alınabildiğini bu yıl ise bu sayıyı 50'ye çıkardıklarını kaydetti. ''Dolayısıyla kadroyu bu anlamda 2'ye katladık'' diyen Şimşek, ikinci bir şey daha yaptıklarını bu yaptıkları düzenlemenin ise özürlülere yönelik olduğunu bildirdi.

  Kamuda 38 bin kişiye kadar özürlü istihdam edilebileceğini belirten Şimşek, şunları kaydetti:

  ''2010 yılı bütçesinde çok güzel şeyler var. Mesela ne yaptık? Dedik ki kamu da özürlü 38 bin kişi alabilirsiniz. Yani özürlülere çok ciddi bir şekilde istihdam imkanı sağladık. Çünkü eskiden kamuda bu kadrolar sınırlı olduğu için özürlü almaktan imtina ediyorlardı. Biz dedik ki 'Özürlü alırsan, bu kadro sınırlamasına tabi değilsin. Yeter ki özürlü al.) Ve 38 bin kişiye kadar özürlü şu an istihdam edilebilir. Bu çok ciddi bir rakam. Dolayısıyla kadrolar konusunda bu sene hakikaten cömert davrandık.''

  Emeklilere yapılan maaş zammını da değerlendiren Şimşek, zam oranını belirlerken şartları oldukça zorladıklarını söyledi. Zammın 7,3 milyon emekliyi kapsadığını anlatan Şimşek, emeklilerin haklı olarak daha fazla zam beklediklerini, bunu da hak ettiklerini kaydetti.

  kaynak
   
Yükleniyor...
- 2500 Ziraat Mühendisine Forum Tarih
2500 Yıllık Çikolata Kalıntı Sosyal Konular 4 Ağustos 2012
Milattan Önce 2500 Yılında Hukuk kuralları Sosyal Konular 24 Ocak 2011
227 Bin Seçmeni Olan Bir Bölgede 25000 Oy Alınca Kaç Meclis Üyesi Çıkartılır? Bunları biliyormusunuz 8 Temmuz 2010
Ziraat Türkiye Kupası Hakemleri Belirlendi Zaman Tüneli 17 Mayıs 2016