24 Kasım Öğretmenler Günü Skeçleri

'Önemli Gün ve Haftalar' forumunda Elfida tarafından 22 Kasım 2012 tarihinde açılan konu

1. Öğretmenler Gününe Özel Güzel Skeçler 2012

ÖĞRETMEN : Sayın veliler okulumuzun 5A sınıfı veli toplantısına hoş geldiniz. Şimdi sırayla gelip çocuklarınızın durumunu benden öğrenebilirsiniz . Evet siz buyrun önce.

ALİ BEY : Hocam ben Hatice'nin babasıyım

ÖĞRETMEN : Aa,demek siz Hatice'nin babasısınız ha ? Kızınız derslerde hep konuşuyor efenim.
    ALİ BEY : Ah, ah hocam, siz bir de annesini görseniz, evlendiğim günden beri daha hiç susmadı.

VELİ BEY : Hocam ben Ziya'nın babasıyım

ÖĞRETMEN : Ha şu kopyacı Ziya ... Beyefendi çocuğunuz hep kopya çekiyor.

VELİ BEY : Ama hocam nerden biliyorsunuz? Belki arkadaşı bizimkinden kopya çekiyordur.

ÖĞRETMEN : Mümkün değil. Arkadaşı sorduğum bir sorunun cevap kısmına "Bilmiyorum" diye yazmış, ziya "Ben de bilmiyorum" diye yazmış .

VELİ BEY : Haaaaaaa!

AHMET BEY : Hocam bizim Gülsüm nasıl?

ÖĞRETMEN : Kızınız çok yalan söylüyor.

AHMET BEY : Ama benim kızım yalan söylemez.

ÖĞRETMEN : Bakm beyefendi, geçen gün bana telofon geldi. Telofondaki ses "Hocam Gülsüm çok hasta, yarın okula gelmiyecek" dedi. Ben "Peki gelmesin ama siz kimsiniz?" diye sorunca, telefondaki ses ne dese beğenirsiniz!..." Şey, ben babam öğretmenim!"

AHMET BEY : Hocam çocuklara çok ödev veriyorsunuz.

ÖĞRETMEN : Bunu da nerden çıkarttınız?

AYDIN BEY : Nereden olacak, oğlum ödev yapmak için bir sekreter tuttu.

AYŞE HANIM : Hocam biz Emine'nin anne ve babasıyız.

ÖĞRETMEN : Ooo, Emine çok zeki bir öğrenci...

AYŞE HANIM : Öyle mi ,bey görüyor musun, kızımız zekasını benden almış.

TAHİR BEY : Ondan hiç şüphem yok! Çünkü benim zekam yerinde duruyor.

ZEHRA HANIM : Hocam Kemal nasıl?

ÖĞRETMEN : Ödevlerini sürekli yanlış yapıyor.

ZEHRA HANIM : Ah hocam, o kadar da söylüyorum babasına, "Bırak da çocuk ödevlerini kendisi yapsın" diye. Ama dinlemiyor ki..

CEMİL BEY : Hocam bizim oğlan sizin çok tutarsız bir öğretmen olduğunuzu söylüyor.

ÖĞRETMEN : Ne demek bu?

CEMİL BEY : Bir dediğininiz bir dediğinizi tutmuyormuş. Bir gün, beş ile beşi toplarsak on eder, başka bir gün de, altı ile dördü toplarsak 10 eder, diyormuşsunuz. Dün de üç ile yediyi toplarsak 10 eder demişsiniz. Çocuk bunun hangisine inanacak Allaşkına.

METİN BEY : Hocam Kerim'in durumu nasıl?

ÖĞRETMEN : Çok kötü, siz bunu okutmayın boş yere.

METİN BEY : Niye ?

ÖĞRETMEN : Niye olacak ,geçen gün Türkiye'nin başkenti nere, diye sordum, Türkiyenin başkenti Payas'tır dedi.

METİN BEY : Vay eşek herif vay.. Valla hocam, inanın o kadar da anlattım "Türkiye'nin başkenti Dörtyol'dur" diye.

2. Cevap: 24 Kasım Öğretmenler Günü Skeçleri

EN BÜYÜK İNSAN

HÜKÜMDAR : Vezir, bugün ülkemizin en büyük insanını seçecektik. Adaylar belirlendi mi?

VEZİR : Evet Hükümdarım. Kapıda adaylar içeriye alınmayı bekliyorlar.

HÜKÜMDAR : Tek tek girip kendilerini anlatsınlar bakalım. En faydalı,en büyük İnsan kimmiş karar verelim.

VEZİR : Emredersiniz efendim. Şimdi birini içeriye alıyorum.

MİMAR : Merhaba Hükümdarım. Ben Mimarım.Yüzlerce eserim var. Ülkemizin her köşesinde bir şeyler inşa ettim.

HÜKÜMDAR : Neler yaptın mesela?

MİMAR : Su taşkınlarını önlemek için barajlar yaptım. Akarsuların üzerine dev köprüler kondurdum. Şehirlere içme suyu taşıyan kanallar yaptım. Ayrıca hastaneler, hamam!ar, camiler, okullar yaptım. Bundan sonra da ülkeme bu şekilde hizmet etmeye devam edeceğim.

HÜKÜMDAR : Güzel. Yaptıkların gerçekten taktire layık şeyler. Ama dur bakalım. Diğerleri neler yapmış?

DOKTOR : Hükümdarım, ben bir doktorum. Alanımla ilgili ole her şeyi okuyup öğrendim. Şimdi ise ülkemizin insanlarına kendimi adadım.

HÜKÜMDAR : Neler yapıyorsun?

DOKTOR : Doğuştan kör olanların gözlerini açabiliyorum. Felçlileri,kötürümleri ayağa kaldırabiliyorum. Veremden kansere tüm hastalıkların tedavisini yapabiliyorum. Üstelik her gün şehir şehir dolaşıp hastaların ayağına gidiyorum. Bundan sonra da hizmetlerim bu şekilde sürecek.

HÜKÜMDAR : Aferin. Ülkemde senin gibi fedakarlar olduğu için mutluyum. Bakalım diğerleri neler yapmış?

MÜHENDİS : Hükümdarım,ben bir mühendisim. Ülkemi teknoloji bakımından yükseltmeye çalışıyorum.

HÜKÜMDAR : Sen neler yapıyorsun?

MÜHENDİS : İnsanların işlerini kolaylaştıracak iş makineleri icat ediyorum. Eskiden 100 kişinin yaptığı işi bu makinelerle artık bir kişi yapabiliyor. İnsanlar bu teknolojik imkanlarla daha rahat yaşıyorlar. İşlerine daha kolay gidiyor, daha basit şekilde haberleşiyorlar. İnşallah yeni yeni icatlarımla yine ülkeme hizmet edeceğim.

HÜKÜMDAR : Çok güzel. Ülkemizin senin gibi insanlara ihtiyacı var. Bakalım diğerleri ne yapmış?

VALİ : Hükümdarım,ben bir valiyim.

HÜKÜMDAR : Anlat bakalım sayın Vali, sen neler yaptın?

VALİ : Efendim, gece gündüz demeden ülkemin sorunlarıyla uğraştım. İşsizlere iş, evsizlere ev, dertlilere çare dağıttım. Karmaşaya son verip şehrimde huzuru hakim kıldım. Bu ülkeye hizmet eden herkesin işini kolaylaştırdım. Bundan sonra da bu şekilde ülkeme hizmet etmeye devam edeceğim.

HÜKÜMDAR : Aferin,çok güzel. Yönetici dediğin öyle olmalı. Bakalım başka kim kalmış.

ÖĞRETMEN : Şu yaşlı halimden olsa gerek siz de dahil hiç biriniz beni tanımadınız.

HÜKÜMDAR : Daha önce karşılaşmış mıydık?

ÖĞRETMEN : Evet karşılaşmıştık.

HÜKÜMDAR : Kimsin sen?

ÖĞRETMEN : Ben şu gördüğün mimarın, doktorun, mühendisin valinin ve sizin yani bu ülkenin hükümdarının öğretmeyim. Bu yüzden yaptığınız her şeyi sizi yetiştirmiş olmamdan dolayı sizin kadar ben de yapmış sayılıyorum. Bilmem anlatabildim mi?

MİMAR : Hocam,siz ha?

DOKTOR : Hocam, kusurumuzu bağışlayın, bir an tanıyamadık.

MÜHENDİS : Affedin hocam…

VALİ : Evet,aradan çok zaman geçti,tanıyamadık…

HÜKÜMDAR : Evet arkadaşlar.Hocamızın sözlerini duydunuz.Bizler onun eseriyiz. Dolasıyla yaptıklarımız da onun eseridir. Bu yüzden ülkemizin en büyük insanı olarak…

TOPLUCA: öğretmeninizi seçiyoruz…