23 nisan öğrenci konuşma metni

'Kısa Bilgiler' forumunda Ezlem tarafından 26 Mart 2011 tarihinde açılan konu

1. 23 Nisan Öğrenci Konuşma metni
    23 Nisan Öğrenci Konuşması
    23 Nisan Konuşma Metni

ATA'M,

Borçluyum demiyorum sana Atam, borcumu ödeyemem. Sadece tüm kalbimle bir çocuğun kalbine sığabilecek tüm sevileri önüne koyup teşekkür ediyorum, neslimi başlattığın için, beni çocuk gibi değil de insan gibi gördüğün için.

Ben Türk çocuğuyum, senin bana emanet ettiğin, şehidimin kanıyla sulanan toprağın mirasçısıyım. Ben geleceğim, ben umudum, ben Türk genciyim. Ben, senin bana emanet ettiğin toprağın sahibiyim.

Seni ilk gördüğüm günü anımsıyorum. Annemin elini sıkı sıkı tuttuğum, tebeşir kokulu sınıfıma adım attığım ilk gün... Resmini görmüştüm; ama önce gözlerini. Öylesine güzel öylesine derin şimdi öyle iyi anlıyorum ki bununla ne demek istediğini ...

23 Nisanda öyle güzel duyuyorum ki sesini...

Sabah sınıfıma girip sırama oturunca senin yüzüne bakmayı seviyorum.
    Kendime daha bir inanıyorum. Sana her baktığımda bana güvendiğini biliyorum. Damarlarımda taşıdığım kanın hakkını vermeliyim. Çünkü hep duyuyorum! Sizler yeni Türkiyenin genç evlatları, yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz diyorsun.
    Beni sevdiğini biliyorum en önemlisi... Sevginin en tatlısını doya doya hissediyorum. Çalışmayı seviyorum sayende kurduğu Cumhuriyeti ilerletmenin benim görevim olduğunu biliyorum çünkü. Diyorum ki; kendi kendime, iyiliklerim keşkelerimden çok daha fazla olmalı. Bu satırları yazan ellerim bir gün not defterime öğrencilerin notlarını yazan bir öğretmenin elleri olabildiğine inanıyorum. Sevgiyi ve barışı insan tanıdıkça daha büyük işler yapmak için kendine kuvvet bulacaktır. Diyorsun.

Ben bir Türk çocuğu olmaktan gurur duyuyorum.
    Çok çalışacağım Atam, bana emanet ettiğin bu dünyalar güzeli vatana kanımın son damlasına kadar bekçilik edeceğime söz veriyorum. Sevgiye ve barışa, umuda,amaç edinmeye sana baktıkça daha çok inanacağım Atam... İnan Atam Türk çocuğunun senin izinde ve elinde beraber bir vatanın güzel bir dünyanın devamını sağlayacak kadar gücü vardır.

alıntı