23 Nisan Neden Önemlidir

Konusu 'Mustafa Kemal Atatürk' forumundadır ve anniccha tarafından 18 Ocak 2011 başlatılmıştır.

 1. anniccha Üye

  23 Nisan Neden Kutluyoruz


  23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı Neden Önemlidir Açıklama ve Genel Bilgi

  Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açıldığı 23 Nisan 1920, Ulusumuzun babadan oğula geçen saltanat yönetimini terk ederek halkın kendisini, seçtiği temsilcileri aracılığı ile yönetmeye başladığı günün adıdır. Devletimizin yönetim sisteminde bu tarihle başlayan büyük değişim, Türk Ulusu'nun binlerce yıllık tarihindeki en büyük devrimi simgeleyen 29 Ekim 1923'te Cumhuriyetin ilanı ile sonuçlanmıştır. Büyük Önderimiz MUSTAFA KEMAL ATATÜRK ilk Meclisin açıldığı 23 Nisan 1920 gününü Ulusumuza aynı zamanda Çocuk Bayramı olarak armağan etmiş ve bu yönüyle de büyük Önderimiz dünya ölçeğindeki eşsiz liderliğini bir kez daha göstermiştir.

  En yakın zamanda tüm sorunlarını çözmüş bir Türkiye göreceğimiz inanç ve temennisiyle tüm Ulusumuzun ve çocuklarımızın bayramını kutluyor, bu vesileyle bu günleri bize armağan eden Büyük Önderimizin önünde bir kez daha saygı ile eğiliyoruz.


  "Küçük hanımlar, küçük beyler! Sizler hepiniz geleceğin bir gülü, yıldızı, bir mutluluk parıltısısınız! Memleketi asıl aydınlığa boğacak sizsiniz. Kendinizin ne kadar mühim, kıymetli olduğunuzu düşünerek ona göre çalışınız. Sizlerden çok şeyler bekliyoruz." Mustafa Kemal ATATÜRK

Benzer konu başlıkları: Nisan Neden
Forum Başlık Tarih
Haberler İnternet neden çöktü 27 nisan 28 Nisan 2012
Haberler 27 Nisan internet neden kesildi 27 Nisan 2012
Soru Cevap 23 nisan neden kutlanıyor 21 Nisan 2012
Beşiktaş Beşiktaş Galatasaray maçı neden ertelendi 14 nisan 14 Nisan 2012
Önemli Gün ve Haftalar 23 Nisanda Neden Bayram Yapıyoruz 7 Nisan 2012