23 Nisan Atatürk Resmi

'Mustafa Kemal Atatürk' forumunda Sitem tarafından 21 Nisan 2012 tarihinde açılan konu

 1. Atatürk 23 Nisan Resimleri

  23 Nisan 1920 yılında açılan Meclis’in ilk amacı bağımsızlık mücadelesini planlı bir şekilde yürüterek düşmanın ülke topraklarından bir an evvel çıkarılmasını sağlamaktı.

  Ülke içerisinde yaşayan bazı azınlıkların çıkardığı sorunlar ve düşman kuvvetlerine verdikleri destek Türk Milletinin işini oldukça güçleştirdi ise de istenilen sonuca sonunda ulaşılmış, cumhuriyetin ilanı ile özgür ve demokratik bir yaşam tarzı benimsenmiştir.

  Atatürk, Meclis’in açılış tarihi olan 23 Nisan’ın bayram olarak kutlanmasına karar vermiş, daha sonra bu bayramı Türk çocuklarına duyduğu güvenin bir ifadesi olarak çocuklara armağan etmiştir.

  Her yıl 23 Nisan’da ülkemizde geleneksel olarak “Çocuk Şenliği” düzenlenmekte, bu şenliğe birçok ülkeden çocuklar katılmaktadır. Sevginin, dostluğun ve dünya barışının önemini hatırlatan bu organizasyon tüm dünya ülkelerince takdir edilmekte, Atatürk’ün “Geleceğin büyükleri” dediği çocukların kültürel anlamda etkileşimde bulunmaları sağlanarak dünya barışının ne derece önemli olduğu mesajı verilmektedir.


  23 Nisan Mustafa Kemal Atatürk Resimleri


  Atatürk ve çocuk fotoları

  23 Nisan Atatürk2. 23 Nisan Atatürk3. 23 Nisan Atatürk5.
   
Yükleniyor...
- Nisan Atatürk Resmi Forum Tarih
Atatürk ve 23 nisan şiirleri Karışık Şiirler 20 Nisan 2015
23 nisan ulusal egemenlik bayramı ile ilgili atatürkün söylediği sözler Mustafa Kemal Atatürk 24 Mart 2015
23 Nisan şiirleri atatürk hakkında Karışık Şiirler 10 Nisan 2014
23 nisan ile ilgili özlü sözler atatürk Karışık Sözler 26 Aralık 2013