21. Akbank Caz Festivali Etkinlik Programı 2011

'Haberler' forumunda Sitem tarafından 12 Eylül 2011 tarihinde açılan konu


  1. [​IMG]
    Akbank 21. Caz Festivali
    Akbank Caz Festivali 2011
    Şehrin Sesi sloganı ile bu yıl 13 Ekim - 3 Kasım 2011 tarihlerinde dünyaca ünlü caz sanatçılarını ülkemizde ağırlayacak olanFestival, zengin konser programının yanı sıra atölye çalışmaları, paneller, yarışmalar, cazlı brunch’lar ve Kampüste Caz konserleri ile dikkat çekiyor.
    Organizasyonu Pozitif tarafından gerçekleştirilen 21. Akbank Caz Festivali’nin öne çıkan isimleri; Charles Lloyd New Quartet, Avishai Cohen “Seven Seas”, Arild Andersen Trio,Maffy Falay Sextet, Dusko Goykovich Quartet, The Ray Gelato Giants, Azam Ali & Niyaz, Carmen Souza, Robert Glasper Experiment, Vijay Iyer Trio ve ZAZ.Festival’in bu yılki mekanları arasında ise; Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı, Cemal Reşit Rey Konser Salonu, Akbank Sanat Merkezi, Babylon, Ghetto, Nardis ve The Seed bulunuyor.

    İşte festival programı;

    AKBANK 21. CAZ FESTIVALİ 13 EKİM – 3 KASIM 2011 PROGRAMI



    İSTANBUL LÜTFİ KIRDAR ULUSLARARASI KONGRE VE SERGİ SARAYI



    22 Ekim, Cumartesi > 18:00 > Azam Ali & Niyaz/_np/0756/14360756.jpg

    22 Ekim, Cumartesi > 20:30 > ZAZ

    23 Ekim, Pazar > 18:00 > Charles Lloyd New Quartet

    23 Ekim, Pazar > 20:30 > Avishai Cohen “Seven Seas”



    CEMAL REŞİT REY KONSER SALONU


    13 Ekim, Perşembe > 20:30 > Arild Andersen Trio

    14 Ekim Cuma > 20:30 > Maffy Falay Sextet



    AKBANK SANAT MERKEZİ


    14 Ekim Cuma > 19:00 > Panel “Radyoda Caz Çalıyor” (Cazkolik)

    15 Ekim Cumartesi > 14:00 > Panel “Caz Müziğinde Kadın” (Tuncel Gülsoy)

    > 15:00 > Atölye “Çocuklarla Caz” (Ezo Sunal)

    > 19:00 > Frøy Aagre

    18 Ekim Salı > 19:00 > Trio Balkan - Focan & Kontrafouris & Hafızoğlu

    19 Ekim Çarşamba > 19:00 > Boğaziçi Caz Korosu

    20 Ekim Perşembe > 19:00 > Mari Kvien Brunvoll

    21 Ekim Cuma > 13:00 > Atölye “Mavi Loves Jazz”

    > 19:00 > Arifa

    22 Ekim Cumartesi > 14:00 > Panel ve Atölye “Caz Ritmi” (İstanbul Zilleri)

    > 15:00 > Atölye “Çocuklarla Caz” (Ezo Sunal)

    > 19:00 > Esra Dalfidan’s Fidan

    23 Ekim Pazar > 19:00 > Social Inclusion Band



    BABYLON



    13 Ekim Perşembe > 22:30 > The Ray Gelato Giants

    14 Ekim Cuma > 22:30 > İlhan Erşahin’s Love Trio featuring Arto Tunçboyacıyan

    > 00:00 > İlhan Erşahin’s Love Trio featuring Arto Tunçboyacıyan

    15 Ekim Cumartesi > 23:00 > Club Des Belugas Quintet feat. Brenda Boykin

    16 Ekim Pazar > 20:00 > BassDrumBone

    17 Ekim Pazartesi > 20:00 > Jamzz Final Gecesi

    18 Ekim Salı > 21:30 > Vijay Iyer Trio

    19 Ekim Çarşamba > 21:30 > Carmen Souza

    20 Ekim Perşembe > 22:30 > Robert Glasper Experiment

    21 Ekim Cuma > 23:00 > Hazmat Modine

    22 Ekim Cumartesi > 23:00 > Anthony Joseph & The Spasm Band

    23 Ekim Pazar > 19:00 > Timuçin Şahin Quartet



    BABYLON LOUNGE



    13 Ekim Perşembe > 22:30 > White Mink (Electro Swing)

    14 Ekim Cuma > 23:00 > Raashan Ahmad

    15 Ekim Cuma rtesi > 23:00 > White Mink (Electro Swing)



    GHETTO



    19 Ekim Çarşamba > 22:00 > Arto Tunçboyacıyan’s 1to3

    20 Ekim Perşembe > 22:00 > Amsterdam Klezmer Band



    NARDİS

    19 Ekim Çarşamba > 21:00 > Dusko Goykovich Quartet

    20 Ekim Perşembe > 21:00 > Dusko Goykovich Quartet

    21 Ekim Cuma > 21:00 > Ozan Musluoğlu 4tet



    THE SEED



    20 Ekim Perşembe > 21:00 > Kerem Görsev Trio & Sedef Erçetin “Chamber Jazz”



    İZMİR ARENA



    23 Ekim Pazar > 20:30 > ZAZ



    CAZLI BRUNCH



    16 Ekim Pazar > 10:30 > Feriye Lokantası

    23 Ekim Pazar > 10:30 > Moda Teras



    KAMPÜSTE CAZ



    Galatasaray Üniversitesi > Aydın Doğan Oditoryumu

    17 Ekim, Pazartesi > 20:00 > Alp Ersönmez “Yazısız”



    Kültür Üniversitesi > Akıngüç Oditoryumu ve Sanat Merkezi

    18 Ekim, Salı > 20:00 > İmer Demirer Quartet



    Sabancı Üniversitesi > Gösteri Merkezi Salonu

    19 Ekim, Çarşamba > 20:00 > İmer Demirer Quartet



    Kadir Has Üniversitesi > D Blok Büyük Salon

    20 Ekim, Perşembe > 20:00 > Timuçin Şahin Quartet



    Boğaziçi Üniversitesi > Ayhan Şahenk Salonu

    21 Ekim, Cuma > 20:00 > Timuçin Şahin Quartet



    KAMPÜSTE CAZ (TURNE)



    Eskişehir Anadolu Üniversitesi > Sinema Anadolu Salonu

    24 Ekim, Pazartesi > 20:00 > Alp Ersönmez “Yazısız”



    Orta Doğu Teknik Üniversitesi > ODTÜ Kültür ve Kongre Merkezi Kemal Kurdaş Salonu

    25 Ekim, Salı > 20:00 > Alp Ersönmez “Yazısız”



    Karadeniz Teknik Üniversitesi > Prof. Dr. Osman Turan Kültür ve Kongre Merkezi Hasan Turan Salonu

    26 Ekim, Çarşamba > 20:00 > Alp Ersönmez “Yazısız”



    Erzurum Atatürk Üniversitesi > Kültür ve Gösteri Merkezi

    27 Ekim, Perşembe > 20:00 > Alp Ersönmez “Yazısız”



    Van 100. Yıl Üniversitesi > Prof. Dr. Cengiz Andiç Kültür Merkezi

    28 Ekim, Cuma > 20:00 > Alp Ersönmez “Yazısız”



    Adana Çukurova Üniversitesi > Mithat Özsan Amfisi

    31 Ekim, Pazartesi > 20:00 > İmer Demirer Quartet



    Kayseri Erciyes Üniversitesi > Sabancı Kültür Sitesi

    1 Kasım, Salı > 20:00 > İmer Demirer Quartet



    Konya Selçuk Üniversitesi > Süleyman Demirel Kültür Merkezi 30 Ağustos Salonu

    2 Kasım, Çarşamba > 20:00 > İmer Demirer Quartet



    Bursa Uludağ Üniversitesi > Prof. Dr. Mete Cengiz Kültür Merkezi

    3 Kasım, Perşembe > 20:00 > İmer Demirer Quartet



    22 Ekim Cumartesi > 15:00 > Tap Away