2015 Erken seçimler ne zaman hangi gün

'Haberler' forumunda Demet tarafından 5 Ağustos 2015 tarihinde açılan konu

 1. Demet

  Demet Editör

  7 Hazirandan sonra Ülke gündeminden hiç düşmeyen seçim haberleri bugünlerde daha bir konuşmaya başlandı. Koalisyon Görüşmeleri Akparti ile CHP arasında 7 saat gibi bir görüşmeden sonra kararın genel başkanların verecek olması,ayrıca uzlaşılmayan bazı maddeler erken seçim olacağı açıkça görülmektedir.
  seçim2015.

  Erken seçim, yapılan seçimler sonrasında hükümetin kurulamaması veya herhangi bir şekilde Anayasa’da belirtilen 4 yıllık seçim dönemi dolmadan yapılan seçime denir. Erken seçim, meclisin karar vermesi ya da Anayasa’ya göre Cumhurbaşkanı’nın kendisine tanınan yetkiyi kullanarak seçimlerin tekrar yapılmasını emretmesi şeklinde gerçekleşir. Parti başkanlarının, bugünlerde yaptıkları konuşmaların da desteklediği bir kanı bulunmakta, erken seçim durumu geçen her süre zarfında daha sıklıkla gündeme gelmektedir. Koalisyon çalışmalarının olumsuz neticeleneceği AK Parti ve CHP koalisyonu olamayacağı, MHP ve AK Parti’nin aynı tabanda olmalarına rağmen koalisyon durumunun olma ihtimalinin düşük olduğu beklentisi açıkça görülmektedir. Kurulabilecek bir azınlık hükümetinin de destek görmeyeceğine dair açıklamalarla netlik kazanan durum erken seçim seçeneği netlik kazanıyor. Büyük ihtimalle yapılacak olan erken seçim ne zaman olacak? Bu konuda iddia da bulunan Mehmet Ali Kulat, “Koalisyon ihtimalini de sıfırlamıyorum ama 15 ya da 22 Kasım'da seçimin olacağını açıkça tahmin ediyorum. Yani Türkiye hızla erken seçime gidiyor” dedi.
   
Yükleniyor...
- 2015 Erken seçimler Forum Tarih
2015 Ocak ayından Hangi Ülkenin devlet başkanı Falcısının tavsiyesiyle erken seçim kararı almıştır Sorun Cevaplayalım 31 Aralık 2015
2015 Kloş Abiye Elbise Modelleri Kadınca 18 Mayıs 2016
Yeni başlayan diziler 2015 Medya Bölümü 18 Mayıs 2016
Hangi dizi nerede çekiliyor 2015 Medya Bölümü 18 Mayıs 2016