2015 babalar günü ne zaman kutlanır

'Zaman Tüneli' forumunda Eylem tarafından 16 Mayıs 2016 tarihinde açılan konu

1. Eylem

Eylem Editör Site Yetkilisi

2015 babalar günü ne zaman kutlanır

Babalar günü hem ülkemizde hem de dünyanın pek çok farklı ülkesinde her yıl kutlanan özel bir gündür. Haziran ayının 3. Pazar’ında kutlanan “Babalar Günü” 2015 yılında 21 Haziran’a denk geliyor.

Babalar Günü ilk olarak 19 Haziran 1910 tarihinde Amerika’da kutlanmıştır. Ancak bu tarihte henüz resmi olarak kutlanmaya başlanmamış olan Babalar Günü 1966 yılında resmiyet kazanmıştır. 1972 yılında ise yasal olarak Amerikada resmi tatil ilan edilmiştir.

Babalar Günü ülkemizde her yıl Haziran ayının üçüncü Pazar’ında kutlanmaktadır. Bu sene 21 Haziran tarihinde kutlayacağımız Babalar Gününde babanıza alacağınız hediyeler hakkında da küçük ipuçları verelim istiyoruz.

Babanıza hediye olarak alacağınız hediye alternatifleri arasında; parfüm, gömlek, ayakkabı, cüzdan, kalem seti, çakmak, elektronik albüm, evrak çantası gibi hediyeler dışında, üzerinde resminizin bulunduğu bir kupa, yaza hazırlık olması için güzel bir güneş gözlüğü, ailecek gidilecek bir tiyatro etkinliği, bir akşam yemeği de tercih edebilirsiniz.

Babanız için en özel hediye sizin seçtiğiniz hediye olacaktır. Hediye paketinizin üzerine yazacağınız Babalar Günü için anlamlı bir söz arıyorsanız;

Canım babam! Varlığın hep yüreğimi ısıttı, bana mutluluk ve güven verdi. Seni seviyorum iyiki varsın, Babalar günün kutlu olsun.

Derdimi, neşemi, hüznümü, mutluluğumu paylaştığım en iyi arkadaşım. Babalar günün kutlu olsun!

Evimizin güneşi bir tanesi olan canım babama kucak dolusu sevgi ve saygılarımla… Babacığım bir günümde değil her günümdesin. Babalar günün kutlu olsun.

Fedakârlık, sevgi, sabır ve güzellik ne demek tarif et derlerse; babam derdim canım babam seni bir gün değil her gün çok seviyorum. Babalar günün kutlu olsun.

Sabırlısın, sıcaksın, şefkatlisin, koruyucumsun, bağışlayansın.. Biricik babamsın. Seni çok seviyorum. Hayatın anlamı ve tüm güzelliklerini öğreten adam, benim sevgili babam. Babalar günün kutlu olsun.

Senin gibi bir babaya sahip olduğum için ne kadar şanslı olduğumu her zaman bileceğim.

Seni seviyorum canım babacığım. bugün başardığım ve elde edebildiğim her şeyde senin payın var. Babalar günün kutlu olsun.