2014 Takdir teşekkür hesaplama 6.sınıf

'Bilgi Rehberi' forumunda Yasemin tarafından 1 Mart 2014 tarihinde açılan konu

1. takdir teşekkür hesaplama 6.sınıf 2014

İkinci döneminde hızlı bir şekilde başlamasıyla birlikte 2014 yılının 2. dönemi ilerlemeye devam ederken öğrencilerin merak ettikleri bir çok şey var.Özellikle ders notları ile ilgili bilgilenmek isteyen öğrenciler ayrıca takdir ve teşekkür hesabı yapmak istiyorlar.

Takdir teşekkür hesabı yapmak isteyen öğrenciler aşağıda vereceğimiz linke tıklayabilirler ve girdikleri sayfada ders notlarını hesaplıyarak takdir teşekkür hesaplarını yapabilirler.Şimdiden tüm öğrencilere başarılar dileriz....

Takdir teşekkür hesaplamak için TIKLAYIN

Yeni eğitim sisteminde 6. sınıflar için dönem sonunda her dersin puan ortalaması alınarak bu ortalama dersin haftalık ders saati ile çarpılır. Daha sonra çarpım sonuçları derslerin haftalık ders saatleri toplamına bölünür. Çıkan sonuç bir 6. sınıf öğrencisi için ağırlıklı dönem ortalamasını vermektedir.

Milli Eğitim Bakanlığının yönetmeliklerine göre 6. sınıf öğrencisinin takdir belgesi alabilmesi için tüm derslerinin dönem ağırlıklı puan ortalaması 85.00 puan ve üzeri olmalıdır. Takdir hesaplamasında öğrencinin dönem ortalamasına yuvarlama yapılmayacak ve 84.50 - 84.99 arasında olan dönem ortalamaları ile takdir belgesi alınamayacaktır.

Milli Eğitim Bakanlığının yönetmeliklerine göre 6. sınıf öğrencisinin takdir belgesi alabilmesi için tüm derslerinin dönem ağırlıklı puan ortalaması 85.00 puan ve üzeri olmalıdır. Takdir hesaplamasında öğrencinin dönem ortalamasına yuvarlama yapılmayacak ve 84.50 - 84.99 arasında olan dönem ortalamaları ile takdir belgesi alınamayacaktır.