2014-2015 Okullar Ne Zaman Açılacak?

'Zaman Tüneli' forumunda Eylem tarafından 17 Mayıs 2016 tarihinde açılan konu

1. Eylem

Eylem Editör Site Yetkilisi

2014-2015 Okullar Ne Zaman Açılacak?

Yaklaşık üç ay süren yaz tatilinin sonuna geldik. Mini mini birler, çalışkan ikiler artık okullardaki yerini almaya hazırlanıyor.

Öğrencilerin ve velilerin merakla beklediği 2014-2015 Okullar Ne Zaman Açılacak? sorusuna cevap Milli Eğitim Bakanlığından geldi. Yayınlanan genelgede Bakanlığa bağlı her derece ve türdeki eğitim ve öğretim kurumlarında yeni eğitim-öğretim yılının;

okul öncesi, ilkokul birinci sınıf, ortaokul ve imam hatip okullarının 5. sınıflarındaki öğrencilerin eğitim ve öğretime hazırlanması 8-12 Eylül 2014 tahirleri arasında yapılacak.

Ortaokula bu sene ilk kez başlayacak öğrencilerin tamamı bu sene okula bir hafta erken başlayacak. Yani Ortaokul birinci sınıf öğrencilerin ders başı yapma zamanı 8 Eylül 2014.

Geçen yıl 12 pilot okulda uygulama yapan bakanlık bu sene liseleri de projeye dahil ediyor ve Türkiye genelinde 40 ildeki 82 lisede bu yıl bir hafta erken ders başı yapılacak.

Yukarıda da söylediğimiz gibi okul öncesi, ilkokul birinci sınıf, ortaokul ve imam hatip okullarının 5. sınıflarındaki öğrenciler, 9. sınıf öğrencileri bu sene okula 8 Eylül 2014 Pazartesi günü başlıyor.