2013 Giysi Seçimi Hakkında Püf Noktaları

'Moda Rehberi' forumunda Aderito tarafından 1 Aralık 2012 tarihinde açılan konu


 1. Giysi Seçimi Hakkında Püf Noktaları 2013

  [​IMG]
  2013' te giysilerinizi seçerken dikkat etmeniz gereken püf noktaları sizler için araştırdık ve konumuzun size kıyafet seçiminde faydalı olacağını düşündük.

  1.Adım:
  Öncelikle kendi vücut ölçülerinizi ve bedeninizi bilmeniz gerekmektedir.

  2.Adım;
  Vücut ölçülerinizi kabul etmeniz ve bu ölçülere uygun giysiler tercih etmeniz gerekmektedir.

  3.Adım;
  Ne giymek istediğinizi keşfetmeniz gerekir, ne tür giysiler size uygun önce bunu belirleyin.

  4.Adım;
  Renkleriniz neler? Hangi renk giysiler sizin görünümünüze artı puan katacaktır, belirleyin.
  Vücut ölçülerinizi öğrendiniz, ne tür giysi tercih edeceğinizi biliyorsunuz, renklerinizi belirlediniz peki ya şimdi sırada ne var?

  5.Adım;
  Bu adımda belirlediğiniz seçenekler doğrultusunda “doğru” giysileri tercih etmeniz gerekmektedir. Bunun için öncelikli olarak yaşantısal değerlendirmenin yanı sıra hangi mağazaları tercih edeceğinizi belirlemeniz gerekmektedir.

  6.Adım;
  Aşırı pahalı mağaza seçimlerinde alacağınız bir ürün sizin doğru giysi seçiminde büyük bir gerilemeye götürecektir. Maddi imkanlarınız doğrultusunda bir kaç farklı daha giysi satın alabilirken, pahalı bir mağazadan tek bir ürün almak hatalı bir davranış olur. Bu nedenle maddi imkanlarınızı göz önünde bulundurun.

  7.Adım;
  Bu adıma kadar doğru ve emin adımlarla geldiyseniz artık alışverişin keyifli anı başlıyor demektir. Belirlediğiniz renklere ve türe ait ürünü bulun ve deneyin.
  8.Adım;
  Seçtiğiniz üründen memnun kalacağınızdan emin olun. İleriye dönük düşününün giysilerinizin uzun ömürlü olması size sunulan büyük bir avantajdır.

  9.Adım;
  Seçtiğiniz ürünle diğer giysilerinizi kıyaslayın. Kullanamayacağınız ürünleri tercih etmeyin. Elinizde olan giysi seçenekleri ile değerlendirmeye çalışın.

  10.Adım;
  Onuncu ve son adım, bu adıma kadar ulaştıysanız, doğru giysi seçimi yapmış ve alışverişinizi tamamlamışsınız demektir.
  Artık sizde güncel moda takibi ve doğru giysi seçimi ile muhteşem görünüme ve farklı bir bakışın sahibi olabilirsiniz. Tek yapmanız gereken doğru kararlar vermek ve modayı takip etmek!
    2. twk ederim