2012 yorum

'Güncel Bilgiler' forumunda Ezlem tarafından 13 Nisan 2011 tarihinde açılan konu

1. 2012 hakkında yorum
    yorum 2012

Herkes bir şekilde de olsa 2012 yılında veya 2012 yılına kadar olumsuz olayların yaşanacağını biliyor..Ne kadar ”Hadi canım sen de” dese de bazıları,”Balık Baştan Kokar” misali, yaşadıklarımızın ve yaşananların bizi hiç de mutlu bir sona götürmediğini biliyoruz içten içe…Bir Kıyamet’in içindeyiz aslında.Kıyamet bir felaket değil,aksine bilinçlenmek demektir.İnsanlığın bilinçlenmesi demektir.Şuurların ayağa kalkmasıdır tam karşılığı.

İnsan bilincinin ayaklanabilmesi için iyiyle kötünün çarpışması gerekmektedir..İyinin kötülüğe bakıp bütün de oynayan rolünü kabul etmesi,kötünün ise iyiliğe bakıp bir yol bulması için…Tarihin belirttiği sona bu kadar odaklanmadan sürece odaklanmak yaraları iyileştirecektir.İnsanın dönüp kendisine bakması ‘’süreci” oluşturacaktır.Yaşadığı her an ve karşılaştığı tüm olaylarda kendi içine dönüp soru sorması,herkesi ve herşeyi vicdanından geçirmesi sürecin sancısını azaltacaktır. 2012 veya sonrasında yaşanacak her ne var ise bu ‘’süreç”tir bize şeytanın bacağını kırdırtacak olan.İnsanı İnsan yapan en önemli özellik SEVGİ dir ya hani..kuyrukta beklerken,sınavda çözerken,arabada giderken,komşuya kızarken,paylaşırken,paylaşmazken…vs,dönüp kendi içimize bakabilmek ve kendimize şu soruyu sormak bize yol aldıracak ve bu dünyaya gelmemizin asıl nedenini anlamamızı sağlayacaktır:”BENİM NİYETİM NEDİR? SEVGİ MİDİR?BEN BU DAVRANIŞI YAPARKEN SEVGİYLE Mİ HAREKET EDİYORUM?GERÇEK DUYGUM NEDİR?”Aldığınız cevaplarla Bir süre sonra gerçek sizle karşılaşacaksınız.Dışarda ki bir kimseyi suçlayamayacak ama Kendinizi de suçlamayacaksınız..

Duygularını analiz ederken kendi gerçekleri ile yüzleşmekten kormayan insanlar haline geleceksiniz.. işte dünyamızı değiştirecek gerçek insan davranışı budur.Çünkü bir süre sonra kendisiyle barışık olmanın bir şekilde yolunu bulmuş olacaktır.İnsanlık bir süreçten geçmekte..Çok ama çok zor bir süreçtir bu..Bu süreci herkes dışarda arıyor.Oysa bu süreç içerde gerçekleşmektedir..2012 yılı ve sonrasında bu kadar sıkıntının içinden çiçek açmış olarak çıkmak için içimizde ki kurtlardan kurtulmak hatta onları bile olabildiğince kabul etmek gerek..iç dünyası dışarda ki dünyadan çok daha karmaşık olan insanın, kabuk değiştirmesinin sancılarıdır bunlar…HERKESE RASTGELE….

Alıntı:Hülya Baygın-Foton Kuşağı Etkisi