2012 yılından En Çok Neyi Bekliyorsunuz?

'Zaman Tüneli' forumunda Meryem tarafından 3 Aralık 2011 tarihinde açılan konu

?

2012 yılından En Çok Neyi Bekliyorsunuz?

1. Aşk

2 oy
    10.5%
  2. Para

3 oy
    15.8%
  3. Mutluluk

3 oy
    15.8%
  4. Sağlık

8 oy
    42.1%
  5. Diğer

3 oy
    15.8%

1. 2012 yılından En Çok Neyi Bekliyorsunuz ?
    2012 yılından Ne Bekliyorsunuz ?

2012 yılından beklentileriniz nelerdir?
    Yeni bir aşk,daha çok para,mutluluk,sağlıklı bir yıl yada başka şeyler... ;)

2. Cevap: 2012 yılından En Çok Neyi Bekliyorsunuz?

Ben Sağlık Bekliyorum yeni yıldan Tüm Ailem için beklediğim bebeğim için Sevdiklerim ve bütün müslüman alemi için sağlık diliyorum öncelikle diğerleri nasılsa ardından gelir yavaş yavaş merak etmeyin :f40:

Bana göre Sağlığınız varsa herşeyiniz vardır sağlık aşk demek,sağlık para,Sağlık Mutluluk demek böyle düşüyorum sağlık herşey demektir kısacası arkadaşlar ;)

Uzatmadım değilmi sadece bir şık seçicekdim sanırım ve seçiyorum Sağlık :)

3. Cevap: 2012 yılından En Çok Neyi Bekliyorsunuz?

Benim listem uzun hepsini istersem açgözlülük mü yapmış olurum..:f40: Tek şık seçenek varsa Aşk diyorum nokta bitti:)

4. Cevap: 2012 yılından En Çok Neyi Bekliyorsunuz?

2012 yılından kocaman bir frambuazlı pasta :f40: bekliyorum diyerek en amaçsız,beklentisiz,miskin insan modelini de böylelikle çizmiş bulunuyorum. :) Ne mutlu bana. :)

5. Cevap: 2012 yılından En Çok Neyi Bekliyorsunuz?

Ben atama bekliyorum :))) Atama atama atama ma maaa mam amammam amaaaaaaaa :) Yankılanıyor sanki :))))

6. Cevap: 2012 yılından En Çok Neyi Bekliyorsunuz?

para bekliyorum ben..Günümüzde para olmayınca sağlıkta olmuyor mutlulukta :D

7. Cevap: 2012 yılından En Çok Neyi Bekliyorsunuz?

yaw arkadaşlar bakıyorum aşk öne çıkmış.bence öncelikle sağlık olmadan hiç bi şey olmaz.sağlık sağlık sağlık he uyuzlarrrrrrrrrrrr.

8. Cevap: 2012 yılından En Çok Neyi Bekliyorsunuz?

Aşkın Sağlığa Yararları - Bilimsel Bakış

Daha düşük tansiyon, daha az soğuk algınlığı, daha iyi stres yönetimi… Bunlar sadece başlangıç, gelin aşkın sağlığımızı ne kadar olumlu etkilediğine hep birlikte bakalım! :oops:

Emel Sayın 1974 yılında Mavi Boncuk adlı şarkısında “şu dünyada sevgi büyük ihtiyaç” derken haklıydı. Yıl 2000’lere geldiğinde hala insanlar sevgiye ve aşka ihtiyaç duymaktadır ve her zaman duymaya devam edecektir. Aşk ve sağlık şaşırtıcı bir şekilde birbirine bağlanmış durumdadır. Güzel bir ilişki kurduğumuzda, bunun ödülü gerçekten de çok büyüktür. Fakat ödül dediğimizde bahsettiğimiz içinizde kelebekler uçuşması gibi romantik bir durum değil, sağlığınızı etkileyen bir durumdur.

Yoğun ve tutkulu bir romantizmin sağlığa olan yararlarıyla ilgili bir kanıt yoktur. Aşık insanlar hem muhteşem hissettiklerini hem de aşkın aynı zamanda acı verici bir duygu olduğunu söylerler. Bütün bu inişler ve çıkışlar stresin kaynağı olabilir.

Sağlığınızı olumlu olarak etkileyecek olan daha sakin ve daha istikrarlı bir aşktır. Uzmanlar uzun süreli ve mutlu birliktelikleri olan insanların sağlıklarına daha fazla dikkat ettiklerine ve sağlıkla ilgili tedbirlerin birçoğunu uyguladıklarına dair kanıtlar olduğunu söylemektedir.

Bu alandaki araştırmaların çoğu evliliklere yoğunlaşmıştır fakat bu avantajlar sevgiliye, anneye, babaya ya da bir arkadaşa duyulan sevgiyi de içerebilmektedir. Buradaki püf nokta kendini başka bir insana bağlı hissetmek, ona saygı duymak, başka birinin sana değer verdiğini bilmek ve aidiyet duygusudur.

Aşk ilişkilerinin sağlık için neden yararlı olduğunu gerçekte kimse bilmemektedir. Bunun en mantıklı cevabı insanoğlunun yaratılışında sosyal gruplar oluşturarak birbirine bağlı bir şekilde yaşamak olduğu ve bu olay gerçekleştiğinde de biyolojik sistemlerin etkilendiği olabilir.

Bir başka teori de mutlu ilişkileri olan insanların kendilerine daha iyi baktıklarıdır. Bir eş ağız sağlığınızı gerçekten düzgün bir şekilde yapmanızı sağlayabilir. Yakın bir arkadaş sizi daha fazla tam tahıllı besin yemeniz konusunda ikna edebilir. Zamanla, bu güzel alışkanlıklar sayesinde hastalıklara daha az yakalanırsınız.
    ( alıntı)

9. Cevap: 2012 yılından En Çok Neyi Bekliyorsunuz?

Zeki Müren de bizi görecek mi ? :):f40: Ben yine de pastamı istiyorum. :f17:

10. Cevap: 2012 yılından En Çok Neyi Bekliyorsunuz?

Forumda en güzel pastaları sen yapardın.. yeni yıldan beklemenin sebebi ne ola ki..:) başka şey dile arkadaşım pastanı ben hazırlarım..:f196:

11. Cevap: 2012 yılından En Çok Neyi Bekliyorsunuz?

Çok teşekkür ederim Zeus pasta için. Çok cömertsin. ;)

Evet forumda uzun yıllar güzel pastalar yaptık ve yedik hepbirlikte.:f40:

Yeni yıldan sadece pasta beklememin sebebini Sıla bir şarkısında güzel anlatmış.:f196:

Ben yoruldum
    Söyle senin gücün var mı hala
    Kac yenilgi var
    Söyle ömürde Allah aşkına... :f20:

Yani sözün özü;başkaları yapsın,hazırlasın ben yiyeyim. :f30:

12. Cevap: 2012 yılından En Çok Neyi Bekliyorsunuz?

:)sağlık mutluluk ve ülkem için huzur

13. duygumm

duygumm Yasaklı

Cevap: 2012 yılından En Çok Neyi Bekliyorsunuz?

sadece huzur ve hayırlı bir gelecek istiyorummmm..:f118: