2012 SBS Sonuçları Açıklandı

'Sınavlar' forumunda EyLüL tarafından 12 Temmuz 2012 tarihinde açılan konu

1. SBS Sonuçları Açıklandı

SBS Sonuçları Açıklandı 2012

8. sınıflar için 2012 Seviye Belirleme Sınavı sonuçları açıklandı.

Ortaöğretim Yerleştirme Puanı (OYP) 196 ve üstü olup tercihte bulunabilecek tüm öğrenciler, yerleştirme işlemleri için tercihlerini 1-8 Ağustos 2012 tarihleri arasında yapabilecek.

Ortaöğretim Kurumlarına Geçiş Sistemi çerçevesinde, ilköğretim okulları 8. sınıf öğrencilerinin katıldığı Seviye Belirleme Sınavı, 9 Haziran 2012 tarihinde yurt içi ve yurt dışı sınav merkezlerinde gerçekleştirilmişti.

Bu yıl ilköğretim 8. sınıfı tamamlayarak, sınavla öğrenci alan ortaöğretim kurumlarına devam edecek olan öğrenciler OYP'ye göre yerleştirilecek. OYP, öğrencilerin 2010-2011-2012 SBS'lerden almış oldukları puanlar, o yıla ait yılsonu başarı puanları ve bu puanların oluşturduğu sınıf puanları doğrultusunda hesaplanıyor.

Bu nedenle, OYP; öğrencilerin genel başarı sıraları ve yüzdelik dilimlerini gösterir şekilde açıklanacak. Öğrenci ve velilerin okul tercihlerini sıralarken bu durumu göz önünde bulundurmaları gerekiyor.

İlköğretim 8. sınıf SBS ve OYP sonuçlarına MEB adresinde ve e-Okul veli bilgilendirme' sayfalarından ulaşılabilecek.