2012 Ösym KPSS Alan Kontrolü

'Sınavlar' forumunda ZeuS tarafından 31 Aralık 2011 tarihinde açılan konu

 1. 2012 KPSS Alan Kontrolü
  ÖSYM'den KPSS Alan Kontrolü Açıklaması  Kamu Personel Seçme Sınavına (KPSS) ait yerleştirme işlemlerinde alan ve dal kontrolü yapılmamasına yönelik haberler üzerine aşağıdaki açıklamanın yapılması gerekli görülmüştür..


  KPSS 2010/2 yerleştirme işlemine kadar tüm mezuniyet düzeylerinde mezun olunan alan kontrolü yapılarak yerleştirme işlemi yapılmıştır. KPSS 2010/2 yerleştirme işleminde Devlet Personel Başkanlığınca Nitelik Kod Kılavuzuna, ortaöğretim düzeyi için mevcut mezuniyet alanlarının dışında söz konusu alanların alt dalları da eklenmiştir. Ortaöğretim düzeyi mezunlarının, mezun oldukları alan bilgisi bulunmakla beraber, diplomalarında dal bilgisi yazılı olmayan adaylar da bulunmaktadır. Mevcut durumda ortaöğretim düzeyinde alan kontrolünün yapılması, adayların öğrenim koşullarını karşıladıkları halde tercih ettikleri kadro/pozisyonlara yerleştirilememesine ve böylecenitelik kodlarına aykırı bir işlem yapılmasına neden olacağından, KPSS 2010/2 yerleştirme işlemleri ve sonrasında, mezun olunan alan/dal ile kadro/pozisyon için aranan öğrenim koşulu kontrolü yapılamamıştır.

  Ortaöğretim düzeyindeki kadrolar için mezun olunan alan kontrolünün yapılabilmesine olanak sağlayacak şekilde nitelik kodlarının yeniden düzenlenmesi konusunda, Milli Eğitim Bakanlığı ve Devlet Personel Başkanlığı ile Merkezimiz tarafından çalışmalar yapılmaktadır.
  Kamuoyuna duyurulur.

  ÖSYM BAŞKANLIĞI ​

  [​IMG]
   
Yükleniyor...
- 2012 Ösym KPSS Forum Tarih
ÖSYM 2012 LYS tercih sonuçlarını ne zaman açıklayacak? Sınavlar 16 Ağustos 2012
Ösym Sınav Takvimi 2012 Sınavlar 27 Mart 2012
ÖSYM Sözleşmeli Personel Alımı 2012 Etüt Merkezi 31 Ocak 2012
2012 Tercih Kılavuzu Ösym Merak Ettiklerimiz 3 Ocak 2012