2012 kpss infaz koruma memurluğu şartları

'Sınavlar' forumunda haticeee tarafından 7 Şubat 2012 tarihinde açılan konu

1. lise mezunu 73 puanla infaz koruma memurluğuna alım şansı nedir? tercihleri internet üzerinden mi bi yere başvurarakmı yapcaz

2. Cevap: 2012 kpss infaz koruma memurluğu şartları

Ceza ve tevkifevlerine 4211 infaz koruma memuru alımı yapılacak. Alınacak infaz koruma memurlarının 3563′ü erkek 648′i ise bayan. Başvurular 06 Şubat 2012 günü başlayıp, 17 Şubat 2012 günü sona erecek. Mülakatlara alınacak personel sayısının 5 katı çağrılacak. Başvuru için lisans, ön lisans veya ortaöğretim 2010 kpss sınavından en az 70 puan almak gerekiyor.

İNFAZ KORUMA MEMURLUĞU BAŞVURU ŞARTLARI :

İnfaz ve Koruma Memurluğuna Sözleşmeli Yerleşebilmek İçin ;

* En az lise veya dengi okul mezunu olmak,
    * Yapılacak sınavın son başvuru tarihi itibariyle 18 yaşını doldurmuş olmak; merkezi sınav (KPSS) tarihi itibariyle 30 yaşını bitirmemiş olmak, (lisans mezunları için 10 Temmuz 1980 ve sonrası, önlisans ve ortaöğretim mezunları için 28 Kasım 1980 ve sonrası doğumlu olanlar sınava müracaat edebilecektir.)
    * Erkeklerde 170 cm., kadınlarda 160 cm.’den kısa boylu olmamak,
    * Boy uzunluğunun santimetre cinsinden son iki rakamı ile kilosu arasındaki fark 13′ten fazla, 17′den az olmamak,

KPSS PUANI ŞARTI :
    *Başvurularda, lisans mezunları için 2010 KPSSP3, önlisans mezunları için 2010 KPSSP93, ortaöğretim mezunları için 2010 KPSSP94 puanı esas alınmak kaydıyla Kamu Personeli Seçme Sınavından 70 ve daha yukarı puan almış olma şartı aranacaktır.

BOY KİLO ŞARTI:

* Erkeklerde 170 cm., kadınlarda 160 cm.’den kısa boylu olmamak,
    * Boy uzunluğunun santimetre cinsinden son iki rakamı ile kilosu arasındaki fark 13′ten fazla, 17′den az olmamak

alıntı