2012 KPDS İlkbahar Dönemi Başvuruları

'Merak Ettiklerimiz' forumunda Blizzard tarafından 30 Mart 2012 tarihinde açılan konu

 1. [​IMG]


  2012-KPDS İlkbahar Dönemi Sınavı, 20 Mayıs 2012 tarihinde Adana, Ankara, Antalya, Balıkesir, Bursa, Denizli Diyarbakır, Elazığ, Erzurum, Eskişehir, Isparta, İstanbul, İzmir, Kayseri, Kocaeli, Konya, Malatya, Mersin, Samsun, Sivas, Trabzon ve Van illeri ile Lefkoşa’da yapılacaktır.

  Sınav, Almanca, Arapça, Bulgarca, Çince,Danimarkaca(Danish Dili), Ermenice, Farsça, Fransızca, Gürcüce, Hollandaca (Dutch Dili), İngilizce, İspanyolca, İtalyanca, Japonca, Korece, Lehçe, Macarca, Portekizce, Rumence, Rusça, Sırpça, Ukraynaca (Ukraince) ve Yunanca’dan yapılacaktır. Almanca, Arapça, Bulgarca, Farsça, Fransızca, İngilizce, İspanyolca, İtalyanca, Rusça ve Yunancadan yapılacak sınavlarda çoktan seçmeli sorulardan oluşan testler kullanılacaktır. Bu diller için sınavda sözcük bilgisi, dilbilgisi, çeviri ve okuduğunu anlama soruları bulunmaktadır. Sınav yapılacak diğer dillerde sınav Türkçeye ve yabancı dile çeviri şeklinde yapılacaktır.

  Başvurular 2-11 Nisan 201 2 tarihleri arasında yapılacaktır. Başvurular elektronik ortamda yapılacaktır. Son iki yıl içinde ÖSYM tarafından yapılan herhangi bir sınava Başvuru Merkezi aracılığıyla başvurmuş olan adaylar başvurularını isterlerse bireysel olarak internet aracılığıyla, isterlerse bir Başvuru Merkezi aracılığıyla yapabileceklerdir. Diğer adaylar başvurularını başvuru merkezleri aracılığıyla yapacaklardır. Başvuruda 3,00 TL olan Başvuru Hizmeti Ücreti de adaylar tarafından ödenecektir. Başvuru merkezleri ÖSYM'nin internet adresinden duyurulacaktır.Sınav ücreti başvuru işleminden önce ilgili bankaya yatırılmalıdır.

  ÖSYM BAŞKANLIĞI​
   
Yükleniyor...
- 2012 KPDS İlkbahar Forum Tarih
2012 KPDS Sonuçları Açıklandı Merak Ettiklerimiz 11 Aralık 2012
2012 KPDS Sonbahar Sınav Giriş Belgeleri Merak Ettiklerimiz 9 Kasım 2012
2012 KPDS başvuru tarihi Merak Ettiklerimiz 2 Nisan 2012
2012 KPDS Sınav Tarihleri 2012 Sınavlar 28 Aralık 2011