2012 Kış Makyajınız Nasıl Olmalı

'Moda Rehberi' forumunda YAREN tarafından 29 Ekim 2011 tarihinde açılan konu

 1. [​IMG]  2012 Kış Makyaj Modası

  Ünlü makyaj uzmanı Nur Toktay 2012 yılı kış makyajı hakkında bilgiler verdi. Bu kış özellikle kaşlar daha belirgin ve kalın olacak.İşte işin uzmanından 2012 makyaj renkleri ve kış makyajı trendleri;

  2012'de vurgunun kaşlarda olacağı makyajda pastel tonları, gül rengi, şeftali tonları, bronz ve sütlü kahve, metalik bakırlar ön planda olacak.

  Bu sezon gözlerimize yapacağımız makyaj çok daha yumuşak olmalıdır. Göz ve cilt makyajında parlak ve mat dokular oldukça dengeli kullanılmalıdır. Göz makyajına başlamadan önce mutlaka baz olarak cilde uygulanan fondötenden göz kapağına da uygulanması gerekir.
  [​IMG]
  • Kirpikler hacimli

  Kum tonlarında parlak ve ya da yarı mat far tüm gözün üzerine uyguladıktan sonra soft pembe ile göz kapağının dış kısımlarına doğru yuvarlak uçlu bir fırça ile güzelce yayıp, pembe rengini destekleyen füme ve mürdüm tonlarında bir kalem ile kirpik dipleri vurgulanabilir.

  Buğulu göz makyajında ise sadece siyah kullanmak sert bir etki yaratabilir. Bu sezon dikkat çeken bir makyaj yerine daha mesafeli ve yumuşak geçişlerin olduğu makyajlar tercih edilecek. Özellikle uçuk pembe, bej, fildişi tonları tercih edilebilir.

  Kirpikler ise oldukça hacimli bir görüntüye sahip olacak. Amacımız doğal ve eforsuz bir görünüm elde etmek olmalıdır.
  • Kaş kalemi ile boşlukları doldurun

  Bu sezon vurgunun kaşlarda olacağını söylemiştik. Öncelikle kaşlar boşlukları net olarak görebilmek için fırça ile taranmalı, ardından yumuşak tonlardaki kaş kalemi ya da kesik uçlu fırça yardımı ile yatay hareketler ile boyanmalı.

  Daha doğal hale getirmek için üzerinden bir kez daha taranmalı. Eğer kaşlar dağınık ise kaş fırçası üzerine saç spreyi sıkarak taramak sabit bir şekil oluşturmak için oldukça faydalıdır.

  • Pembe allık

  Doğru bir allık, makyajımıza daha canlı bir görüntü verecektir. Bu sezonun gözde renklerinden romantik pembe ve dramatik yumuşak kahveyi bir arada kullanacağımız makyajımızı uygulamak ise çok keyifli olacak.

  • Mat ruj tercih edin

  Makyajda hiç şüphesiz en göz alıcı yerlerden birisi de dudaklardır. Günlük kullanımda doğal dudak rengi, kahve tonları, hafif turuncuya dönük renkler, gül kurusu, mat somon pembesi, açık toprak tonları, gece ise bordo, koyu kırmızı ve mürdüm rengi tercih edilmelidir. Özellikle mat olanları seçin.

  Bu sezon pastel tonların ağırlıkta olduğu unutulmamalı, abartılı renklerden kaçınılmalı ve doğal görünüme önem verilmelidir.
   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 19 Ocak 2014
Yükleniyor...
- 2012 Kış Makyajınız Forum Tarih
2012 Yılının En İyi 25 Şarkısı! Medya Bölümü 27 Aralık 2012
2012 en çok aranan kişileri Teknik Yardım 26 Aralık 2012
Kışlık Kazak Modelleri 2012-2013 El Becerileri 30 Kasım 2012
Mined Jean 2012 Sonbahar Kış Koleksiyonu Moda Rehberi 13 Kasım 2012