2012 de internet çökecek

'Teknoloji Haberleri' forumunda HazaN tarafından 19 Haziran 2008 tarihinde açılan konu

1. Peş peşe kurulan video paylaşım siteleri ve her gün milyonlarca kullanıcı tarafından büyük miktarda bilginin girildiği sosyal içerikli siteler interneti çökme noktasına getirdi. O tarih de 2012...

1991 yılında www'nin (World wide web) İsviçre'de bulunan Cern Araştırma Merkezi'nde geliştirilmesiyle internet kullanımı hayata geçti. Halen 1.4 milyar insan interneti kullanıyor. İnternet altyapısını ayakta tutabilmek için yıllık 123 milyar kilovat saat enerji gerekiyor Bu rakam 14 kömür santralinin yıllık enerji üretimine eşdeğer.
    100 milyon internet sitesi var. Toplam sayfa sayısının 2 milyar olduğu tahmin ediliyor.İnternet altyapısına yönelik 150 milyar $ yatırım gerekiyor

Video paylaşım siteleri internetin hızını düşürüyor. Dünyada her ay ortalama 8 milyar gigabyte'lık video paylaşımı oluyor Bu rakam 2012'de 44 milyar gigabyte'a ulaşacak.Nemertes Araştırma şirketinin raporuna göre internet üzerinde bulunan video içeriği bu yıl sonunda toplam internet içeriğinin yüzde 30'unu oluşturacak. 2012 yılına gelindiğinde ise bu oran yüzde 50'nin üzerine çıkacak.

Araştırmaya göre internet üzerinden her ay gönderilen video miktarı 8 milyar gigabyte'a ulaştı. Bu rakam yaklaşık 2 milyar DVD'nin kapasitesine eşdeğer. Ancak uzmanlar internet üzerinden paylaşılan videoların 2012'de aylık 44 milyar gigabyte sınırını aşacağını ve interneti durma noktasına getirebileceğini söylüyor.

Alıntıdır​

2. Ben d bu haberi az önc okudum ve sizlerle paylaşacaktım ama sen beni geçtin HazaN abla:f106:

Gerçekten çok video gönderiliyor inş. önüne geçilebilir :)

Paylaşımın için saol HazaN abla...

3. bende şimdi de bizim forumu koruma altına alayım da kimsecikler bişi yapmasın he,ama hakatan nett bizim bi parçamız olmuş. haber için sağol Adminim :f118: :f73: :f20: :f40:

4. Eco

Eco

vahh vahh vahhh
    dicem,eskiden net mi vardı dicem (harbiden yoktu bence)
    ama şimdi;
    ben forumdas.net müptelası olmuşum yaww.:f106:
    aman ha sakın çökmesin,gerekirse gidelim biz yardım edelim (kime etceksek :f40: )
    paylaşım için teşekkürler.

5. Aman sakın ha valla ne yaparız sonra ama sanmıyorum onunda bir çaresi bulunur mutlaka bilgi için sagol hazancım iyi bir haber verirdi insan:f106:

6. Hiçbir şey olmaz.. Yine bir yenilik bulunur diye düsünürüm :f19: .. Bilgilendirme için teşekkürler Hazan..

Yaw! ben bu haberde niye bu kadar takılı kaldım, net yoksunu olamam diye sanırım. Ben mi çareler üretmeye başlasam acaba :f106: :f106:

7. hazanımmm bu nasıl haber heeeeee biz ne yaparız sonraaa acil bu işe çözüm bulmamız lazımm..

8. Böyle bir senaryonun aynısı 2004 - 2005 yılların da dillenmişti.Hiçbirşey olmadı. Son 15 yılda bilgisayar daki inanılmaz gelişmeler göz önüne alınırsa 2012 yılında ortaya çıkacak muhtemel sorunlarda o günün şartlarına göre çözümlenecektir elbette.Hem 150 milyar $ yatırım internet üzerinde dönen paraların yanında devede kulak kalır.
    Bence çökmezzzzzzzzz...........

9. Teşekkürler arkadaşımmm ama ben sanmıyorum mutlaka bir çözüm yolu bulurlar..

10. 2012'ye daha çok var yav.
    Ama öyle bir şey olsa bile patron bir güzellik düşünür,
    Bizim site kapanmaz heralde :f40: