2011 pomem başvuruları ne zaman

'Sınavlar' forumunda YAREN tarafından 5 Kasım 2010 tarihinde açılan konu

1. 2011 pomem başvurusu,2011 pomem başvuruları tarihi,2011 polislik başvuru tarihleri, pomem başvuruları ne zaman 2011,2011 polislik başvuruları ne zaman?

2011 pomem başvuruları

2011'de başlatılacak 10 uncu ve 11 inci dönem Polislik Meslek Eğitimlerine; 2010 yılları Kamu Personel Seçme Sınavının birinden (KPSS – P3) puan türünden (60.000) ve üzerinde puan alan ve enaz dört yıllık yüksek öğretim kurumlarından ya da bunlara denkliği kabul edilen yurt dışındaki yüksek öğretim kurumlarından mezun olanlar başvurabileceklerdir.

10. ve 11. dönem Polis Meslek Eğitimlerine (9.500) Erkek, (500) Bayan toplam (10.000) aday asıl, bu miktarların %30’u olan (2.850) Erkek, (150) Bayan toplam (3.000) aday yedek olarak alınacaktır.

BAŞVURUDA İSTENEN BELGELER

Başvuru dilekçesi, (Başvuru esnasında İl Emniyet Müdürlüklerince verilecektir.)

Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması formu, (Başvuru esnasında İl Emniyet Müdürlüklerince verilecektir.)

Lisans diplomasının veya geçici bitirme belgesinin aslı ve fotokopisi yada mezun olduğuna dair ilgili üniversiteden alınan resmi yazı. (Yabancı ülkeden alınan lisans diplomaları YÖK Başkanlığından alınan denklik belgesi ile birlikte kabul edilecektir.)

Askerliğini yapmış olanlardan terhis belgesi ve fotokopisi, ( Askerlikten muaf olanların muafiyet belgesi)

Evli ise evlenme cüzdanının aslı ve fotokopisi,

KPSS Sonuç Belgesinin aslı ve fotokopisi,

16/7/1982 tarihli ve 8/5105 sayılı Bakanlar Kurulu Kararıyla yürürlüğe konulan Kamu Kurum ve Kuruluşlarında Çalışan Personelin Kılık ve Kıyafetine Dair Yönetmeliğe uygun olarak son bir yıl içinde çekilmiş dört (4) adet vesikalık fotoğraf,

Adayların adres bilgileri, Adres Kayıt sisteminden İl Emniyet Müdürlüğünce müracaat esnasında alınacaktır. Adres Kayıt Sistemine kayıtlı olmayanların kayıt yaptırmaları zorunludur. Askerde olanlar birliklerinden askerde olduklarına dair belge getireceklerdir.

Bir adet yarım kapak dosya,

BAŞVURU YERLERİ: İl Emniyet Eğitim Şube Müdürlükleri
    BAŞVURU TARİHLERİ:Resmi olarak açıklandığında konuya eklenecektir..

Yapılan sınavlar neticesinde başarılı olan adaylar İstanbul Adile Sadullah, İstanbul Arnavutköy, İzmir Bornova, Mersin, Aydın, Bilecik, Eskişehir ve Çankırı POMEM Müdürlüklerinde eğitim göreceklerdir.
    Kaynak:polislik.net