2011 Haziran Öğretmen Atama Sonuçları

'Etüt Merkezi' forumunda YAREN tarafından 30 Mayıs 2011 tarihinde açılan konu

1. Öğretmen Atama Sonuçları 2011 Haziran, 2011 Öğretmen Atama Sonuçları Haziran, 2011 Haziran Öğretmen Atama Sonuçları

2011 Haziran Öğretmen Atama Sonuçlarına 1 Haziran 2011 Saat 09:30 da aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz..

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı resmî eğitim kurumlarının öğretmen ihtiyacını karşılamak üzere Öğretmenlik İçin Başvuru ve Atama Kılavuzu (Haziran 2011) hükümleri çerçevesinde 12-26 Mayıs 2011 tarihleri arasında alınan başvurulara dayalı olarak gerekli şartları taşıyanlardan 30.000 kadrolu öğretmen ataması yapılacaktır.

Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu'nun da katılımıyla öğretmen adayları ve aileleri ile basın mensuplarının da hazır bulunacağı söz konusu atamalar, 01 Haziran 2011 Çarşamba günü saat 09:30’da Bakanlık merkez binasında bulunan Başöğretmen Salonu’nda bilgisayar ortamında gerçekleştirileceği bildirildi.

2011 Öğretmen atama sonuçlarına aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz

2011 Haziran Öğretmen Atama Sonuçları

Bu arada, atamalara göre bazı branşlarda taban puanları şöyle gerçekleşti:

''Felsefe 70.29, Fen-Teknoloji 85.76, İlköğretim Matematik 85.85, İngilizce 72.87, Matematik 85.40, Müzik 50.48, Sınıf Öğretmenliği 75.22, Sosyal Bilgiler 79.17, Tarih 79.35, Türk Dili ve Edebiyatı 78.05, Türkçe 84.07''

Öte yandan, atama törenlerini izlemek ve atamasının yapılıp yapılmadığını öğrenmek amacıyla öğretmen adayları ve aileleri sabah erken saatlerde Milli Eğitim Bakanlığının önünde toplandı. Salonun yetersizliği nedeniyle ancak gelenlerden bir kısmı içeri alınabilirken bir kısmı da töreni bakanlığın önündeki alanda kurulan dev ekrandan izledi.

Milli Eğitim Bakanlığı bugün 30 bin kadroya öğretmen atayacak. MEB, Öğretmenlerin Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği hükümleri çerçevesinde 2009 ve 2010 KPSSP10 sonuçlarına göre ilk atama, hizmet süresine göre açıktan atama, kurumlararası yeniden atama, açıktan ilk atama, kurumlararası ilk atama, kurumiçi ilk atama ile milli sporcuların Beden Eğitimi alanına sınavsız atama çeşitlerine göre toplam 30 bin kadroya atama yapacak. Atamalar, MEB Başöğretmen Salonu'nda Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu'nun da katılacağı törende bilgisayar kurasıyla yapılacak. Atama sonuçları MEB'in internet sitesinden duyurulacak. Atananlar 1 Eylül 2011 tarihinden itibaren göreve başlayabilecek. Atama, 94 branşta yapılacak.