2011 anayasa mahkemesi üyeleri

'Bunları biliyormusunuz' forumunda cCasT tarafından 16 Temmuz 2010 tarihinde açılan konu


  1. 2011
    2011 anayasa mahkemesi üyeleri


    Üyeleri #İsim Not Emekli olma tarihi

    1.Haşim Kılıç Başkan, 1990 tarihinde Turgut Özal tarafından seçildi 13 Mart 2015
    2.Osman Alifeyyaz Paksüt Başkan vekili, 2005 tarihinde Ahmet Necdet Sezer tarafından seçildi 03 Kasım 2018
    3.Sacit AdalıÜye, 1993 tarihinde Turgut Özal tarafından seçildi05 Mart 2010
    4.Fulya Kantarcıoğlu Üye, 1995 tarihinde Süleyman Demirel tarafından seçildi 17 Şubat 2013
    5.Ahmet Akyalçın Üye, 2000 tarihinde Ahmet Necdet Sezer tarafından seçildi 04 Mart 2014
    6.Mehmet Erten Üye, 2002 tarihinde Ahmet Necdet Sezer tarafından seçildi 09 Şubat 2014
    7.Mustafa Yıldırım Yedek Üye, 2003 tarihinde Ahmet Necdet Sezer tarafından seçildi 2010
    8.Cafer Şat Üye, 2003 tarihinde Ahmet Necdet Sezer tarafından seçildi 03 Ocak 2010
    9.Abdullah Necmi Özler Üye, 2004 tarihinde Ahmet Necdet Sezer tarafından seçildi 01 Nisan 2010
    10.Ali Güzel Yedek Üye, 2004 tarihinde Ahmet Necdet Sezer tarafından seçildi 15 Ekim 2008
    11.Fettah Oto Yedek Üye, 2004 tarihinde Ahmet Necdet Sezer tarafından seçildi 01 Aralık 2011
    12.Serdar ÖzgüldürÜye, 2004 tarihinde Ahmet Necdet Sezer tarafından seçildi08 Mayıs 2020
    13.Şevket ApalakYedek Üye, 2005 tarihinde Ahmet Necdet Sezer tarafından seçildi02 Kasım 2010
    14.Serruh Kaleli2005 tarihinde Ahmet Necdet Sezer tarafından seçildi03 Mayıs 2019
    15.Zehra Ayla PerktaşÜye, 2007 tarihinde Ahmet Necdet Sezer tarafından seçildi15 Aralık 2014