2011 Ak Parti İstanbul Akp Adayları

'Haberler' forumunda YAREN tarafından 14 Nisan 2011 tarihinde açılan konu


  1. İstanbul Ak Parti milletvekilleri,
    2011 İstanbul ak parti adayları,
    İstanbul akp milletvekili adayları 2011

    Ak Parti İstanbul Milletvekili Adayları Listesi


    İSTANBUL-1.Bölge

    1. Recep Tayyip Erdoğan (İktisatçı)
    2. Egemen Bağış (Üst düzey yönetici)
    3. İdris Güllüce (Yüksek inşaat mühendisi)
    4. Erol Kaya (Serbest)
    5. Mihrimah Belma Satır (Avukat)
    6. Mustafa Ataş (Yönetici)
    7. Muhammed Çetin (Öğretim görevlisi)
    8. İsmet Uçma (Yazar)
    9. Gürsoy Erol (Elektrik Mühendisi)
    10. Alev Dedegil (Yönetici)
    11. Mehmet Domaç (Eczacı)
    12. Osman Boyraz (Harita yüksek mühendisi)
    13. Oktay Saral (İnşaat mühendisi)
    14. Metin Külünk (İnşaat mühendisi)
    15. Ahmet Berat Çonkar(İşletmeci-yönetici-uluslararası ekonomi-siyaset)
    16. Muhammet Bilal Macit (Siyaset bilimi)
    17. Meltem Gürler Göksel (Psikolog-Reklamcı)
    18. Numan Güzey (Avukat)
    19. Alican Taşcı (Bankacı-Ekonomist)
    20. Serkan Bayram (Avukat)
    21. Fahri Yasin Şener (Tarihçi)
    22. Bilal Topçu (İktisat)
    23. Hakkı Şanlı (Makina mühendisi)
    24. Derviş Yücel (Dil bilimci, eğitimci)
    25. Ayşegül Esra Atik (Tasarım)
    26. Faruk Bilal Şener (Kuyumculuk Yapı ve inşaat)
    27. Mehmet Fatih Bulaç (Bankacı)
    28. Erkan Hacısalihoğlu (İnşaat mühendisi)
    29. Esra Hatipoğlu (Avukat)
    30. Hayri Köse (Yönetici)

    İSTANBUL-2. Bölge

    1. Nimet Çubukçu (Serbest Avukat)
    2. Ayşe Nur Bahçekapılı (Avukat
    3. Burhan Kuzu (Anayasa hukuku profesörü)
    4. Ekrem Erdem (Emekli öğretmen)
    5. Volkan Bozkır (Diplomat-Büyükelçi)
    6. İbrahim Yiğit (Ziraat yüksek mühendisi)
    7. Ahmet Kutalmış Türkeş (Ekonomist)
    8. İsmail Safi (Siyaset bilimcisi)
    9. Türkan Dağoğlu (Doktor)
    10. Şirin Ünal (Emekli hava pilot tümgeneral)
    11. Sevim Savaşer (Öğretim üyesi)
    12. Hüseyin Bürge (Emekli öğretmen)
    13. Osman Aşkın Bak (makina mühendisi işletmeci)
    14. Ahmet Haldun Ertürk (Doktor)
    15. Ahmet Baha Öğütken (Mali müşavir)
    16. Ahmet Hamdi Çamlı (Ticaret)
    17. Osman Köksal (Avukat)
    18. Adem Ali Yılmaz (Bilgisayar mühendisi)
    19. Üzeyir İlbak (Yönetici-şirket ortağı)
    20. Emin Haberdar (Kimya mühendisi)
    21. Ahmet Özel (Avukat)
    22. Hüseyin Eroğlu (mali müşavir)
    23. Ahmet Yıldız (İşletme yöneticiliği)
    24. Seçil Sayın Elmas (Avukat)
    25. Nadir Uzun (Turizm)
    26. Erol Günay (İstatistikçi)
    27. Ali Rıza Abdik (İç mimar)

    İSTANBUL-3.Bölge

    1. Ömer Dinçer (Akademisyen)
    2.Abdülkadir Aksu(İdareci)
    3. Ünal Kacır (Makina mühendisi
    4. Hakan Şükür (sporcu)
    5. Halide İncekara (Yönetici)
    6. Mustafa Şentop (Öğretim üyesi)
    7. Feyzullah Kıyıklık (Eğitimci-avukat
    8. Tülay Kaynarca (gazeteci)
    9. Nureddin Nebati (iş adamı)
    10. Mehmet Doğan Kubat (avukat)
    11. Bülent Turan (hukukçu)
    12. Mehmet Muş (Ekonomist)
    13. Gülay Dalyan (Matematik mühendisliği)
    14. Enver Yılmaz (hakim avukat)
    15. Harun Karaca (Serbest muhasebeci)
    16. Cemal Özdemir (İktisatçı)
    17. Alpay Tarhan (Eğitimci)
    18. Behiye Eker Albayrak (Avukat)
    19. Sadık Danışman (doktor)
    20. Emrah Kulaklı (Avukat)
    21. Esra Deniz (Avukat)
    22. Müzemmil Hevadpal (Profesyonel yönetici)
    23. Abdullah Başcı (yönetici)
    24. Hayati Güllük (Elektrik Mühendisi)
    25. Necati Karagöz (İşletme)
    26. İsa Gümüş (Serbet muhasebeci ve mali müşavir)
    27. Yusuf İşler (Avukat)
    28. Salih Çağdaş (Avukat)