2010 World Championship

'Spor Gündemi' forumunda Blue tarafından 10 Aralık 2009 tarihinde açılan konu

1. 2010 Dünya Basketbol Şampiyonası

Türkiye dünyanın en önemli basketbol organizasyonu ev sahipliği yapacak.

2010 Dünya Basketbol Şampiyonası, Türkiye'de Ağustos 12-28 Eylül tarihleri arasında yapılacak, 2001 Avrupa Basketbol Şampiyonası da Türkiye ev sahipliği yaptı tutulması olacaktır. Mahkeme sadece ülke için büyük bir başarı değil, aynı zamanda dünyanın her yerinden gelen eleştiriler aldığını 2.001 organizasyonu.

Şu anda Türkiye olarak bir ulus elde ettiğini, Avrupa Şampiyonası daha büyük ve daha iyi sürümü hazır; 2010 Dünya Basketbol Şampiyonası için çizmek olarak Çırağan Palace Kempinski İstanbul'da yapılacaktır alınacaktır. Çizmek önce, FIBA Merkez Yönetim Kurulunun son dört takım karar verecek bu büyük etkinliğe katılmak karar verilecektir ve toplantı sonrasında açıklamada "vahşi kartları" gibi. Aralık 14 gecesi, Türk Basketbol Federasyonu Başkanı Sayın Turgay Demirel, FIBA günü Merkez Yönetim Kurulu onuruna bir akşam yemeği ve resepsiyon Türkiye'de ertesi gün çekmek içindir çeşitli ülkelerin heyetleri ev sahipliği yapacak.

Bay Demirel, son 18 yıldır Türk Basketbol cumhurbaşkanı olmuştur ve bu, Türkiye'nin ilk 2001 FIBA Avrupa Şampiyonası ev sahipliği liderliğindeki vizyonunu, ve şimdi 2010 Dünya Basketbol Şampiyonası.

Orada son şampiyon İspanya, Olimpiyat altın madalya kazanan ABD, Arjantin, Sırbistan, Slovenya, Fransa, Yunanistan, Brezilya ve ev sahibi Türkiye dahil 24 ülkede, Türkiye'de mevcut olacaktır, sadece bazı favorites, belki de altın madalya eve götürmek için vardır . World stars such as Kobe Bryant, Lebron James, Dwyane Wade, Pau Gasol, Yao Ming, Manu Ginobili, Tony Parker, and Turkey's own Hidayet Türkoğlu and many other stars of basketball will take stage. Dünya Kobe Bryant, LeBron James, Dwyane Wade, Pau Gasol, Yao Ming, Manu Ginobili, Tony Parker ve Türkiye'nin kendi Hidayet Türkoğlu ve basketbol diğer birçok yıldız gibi sahne alacak yıldız. Dev bir sahne nerede basketbol devleri tüm dünya için ve Türkiye, Türk sporuna ve Türk basketbol için büyük bir fırsat için büyük bir fırsat görmek için yeteneklerini gösterecektir.

Türk halkı heyecan ve beklentiyle, tamamen gerçeği 2006 Dünya Basketbol Şampiyonası, Japonya'da fanlar itibaren tüm dünyada bazı büyük oyunlar izledi satıldı 132 ülkede 779 million televizyon izleyicileri ve bazı 225,000 bilet ulaştı farkında doldurulur basketbol tarihinin canlı. Bu Türkiye'nin nihai hayali için büyük bir referans olacağını; Olimpiyat Oyunları barındıran rüya.

Kobe Bryant (ABD): "Şans ülkenizi temsil etmek bile bir düşünce değil benim için süreci. If they want me to be on it (USA National Team) , I'm all game. Eğer bana bunu (ABD Milli Takım) olmak istiyorsam tüm oyun değilim.

ANDREI KIRILENKO (RUSSIA): Kirilenko (Rusya):Her şey eğer bir joker veya olsun bağlıdır. Ben takımda olmak istiyorum. Bu sene aile sorunları vardı ve şekil olarak değil oynamak için. Eğer biz, Türkiye'de Ağustos ayında olacak bir joker olsun.

CARMELO ANTHONY (USA): Carmelo Anthony (ABD): Bunu biz 1994 yılından beri bir Dünya Şampiyonası kazanmamış biliyorum. Bunu değiştirmek istiyorum. Bir Dünya Şampiyonası'nda madalya almak ve çalışıyorum sonra Londra başka bir altın madalya. Diye sordu Orada gerçekten bir şey çalma hakkında (O'nun karardı.) Jerry (Colangelo) ve Ben sadece O benim takım hakkında ne düşündüğümü sordu inç olduğunu söyledim. Ben in "olduğunu söyledim.