2010 Sbs birincileri 8.Sınıf 2010

'Etüt Merkezi' forumunda Dark tarafından 9 Temmuz 2010 tarihinde açılan konu

1. 2010 Sbs Birincileri
    2010 Sbs birincisi,
    8.sınıf sbs birincisi,

SBS sonuçları açıklandı Antalya Özel Manavgat İlköğretim Okulu öğrencisi Mustafa Kurucu, 500 tam Ortaöğretime Yerleştirme Puanı alarak birinci oldu.

8. Sınıflar SBS'de 500 tam puan alarak Türkiye birincisi olan Antalya Özel Manavgat İlköğretim Okulu'ndan Mustafa Kurucu, 6 ve 7. sınıf SBS sınavlarında da aynı sonuçları almış.

Kurucu geçtiğimiz yıl girdiği 7. Sınıf SBS sınavında da 500 tam puan alarak 9 birinciden biris olurken, 6. Sınıfta girdiği SBS'de de tüm soruları doğru cevaplandırarak Türkiye'deki 4 öğrenciden biri olmuştu. (Haber 7)

2010 SBS Birincileri

Sekizinci sınıfların girdiği SBS'de İzmir Ödemiş İlköğretim Okulu öğrencisi Mutsa Sümer dışında, ilk ona girenlerin hepsi özel okul öğrencisi. İlk ona giren öğrenciler ve okulları şöyle:

1. Mustafa Kurucu, Antalya Özel Manavgat İlköğretim Okulu.

2. Hüma Gülseçkin, Özel Yalova Bahçeşehir İlköğretim Okulu.

3. Umutcan Gölbaşı, İstanbul Özel Alev İlköğretim Okulu.

4. Ahmet Erdem Çetinbaş, Kocaeli Başiskele Özel Erkul Tunagür İlköğretim Okulu.

5. Mehmet Taha Dinç, Giresun Özel Çağrı İlköğretim Okulu.

6. Fatma Köroğlu, İstanbul Başakşehir Özel Çınar İlköğretim Okulu.

7. Ali Sarıca, Konya Ereğli TED Özel Ereğli İlköğretim Okulu.

8. Ali Yumuk, Erzincan Özel Otlukbeli İlköğretim Okulu ile Onur Serin, Bursa Osmangazi İnal Ertekin İlköğretim Okulu (Her iki öğrenci 498.761 puan alarak sekizinciliği paylaştı)

9. Ahmet Bayer Yılmaz, Gaziantep Şehitkamil Özel Sanko İlköğretim Okulu.

10. Musta Sümer, İzmir Ödemiş İlköğretim Okulu.