2010-2011 Son Çıkan ve çıkacak Albümler

'Magazin haberleri' forumunda Ezlem tarafından 17 Ekim 2010 tarihinde açılan konu

1. Murat GÜNEŞ şarkılarının yer aldığı 4 şarkıdan oluşan maxi single albümüyle müzik marketlerde yerini aldı. 1986 Antalya doğumlu olan Nefes: Müzik piyasasında ben de varım demek için ne gerekiyorsa yaptım ve bu kararlıkla da yoluma devam edeceğim. Amacım, ileride idolum olan Süperstar Ajda Pekkan gibi yıllarca sahnelerde müzikseverlere şarkılarımı söylemek. Bu arada müzik eğitimime de ara vermeden özel dersler alarak devam ediyorum. Çok istemek ve çalışmak başarmanın yarısıdır diyorum ve Türk Müziğinde farklı bir yorum dinlemek isteyen herkese Tercih Meselesini tavsiye ediyorum.diyor

Pınar Darcan 1984 yılında Mersinde dünyaya geldi.Uzun yıllar Avrupa da ve Türkiye de müzik çalışmalarına devam ettikten sonra Vicdanımın Sadakası isimli single albümünü piyasaya çıkarmaya karar verdi. 2010 yılında müzik piyasasına giriş yapan Pınar Darcan iki şarkılık single albümünden çıkış şarkısı olarak Alladı Pulladıyi seçti. Bir zamanlar Seyyal Tanerden de dinlediğimiz şarkıyı çok iyi yorumlayan Pınar Darcan bu şarkıya çektiği kliple de göz doldurdu.

Kenan Yılmazın Sarhoş Balık isimli ilk albümü Seyhan Müzik etiketi ile müzik marketlerde yerini aldı. Albümdeki 9 şarkının söz ve bestelerine imzasını atan sanatçının ilk klibi NEYLEYİM adlı şarkıya çekiliyor. Bu klip, hikayesi ve çekim tekniğiyle; özellikle animasyon film tutkunlarının hafızasında uzun yıllar yer tutacağa benziyor.

10 yıldır müzik ve sahne yaşamının içinde bulunan Fulya Jaklin 1 yıl süren stüdyo çalışmalarının ardından ilk albümü olan YASAK ELMAyı tamamladı. Güzelliği, sesi ve yorumu ile tüm dikkatleri üzerine çeken Fulya Jaklinin ilk albümü YASAK ELMA Öncü Müzik etiketi ile müzik marketlerdeki yerini aldı.

Emre Yücelenin, değişimi, gelişimi, özlemeyi, bekleyişi, dostluğu, acıyı kabullenişi, tutkuyu, özgürlüğü kısacası hayatı barındıran albümü KELEBEK Seyhan Müzik dağıtımı; ARPEJ YAPIM etiketi, Özlem Öz Prodüktörlüğünde müzik marketlerdeki yerini aldı..

Tarkan Adımı Kalbine Yaz 2010″ albümüyle bir süredir uzak kaldığı müziğe dönüyor. Albüm 29 Temmuz günü raflardaki yerini alacak. Tarkanın 2 yıl aradan sonra yayınlayacağı albümü Adımı Kalbine Yaz 6 şarkı ve 5 versiyondan oluşuyor.

Türk Pop müziğinin başarılı isimlerinden Yonca Evcimik 2010 yazı için özel olarak hazırladığı single.ı Tweetine Bandım ile müzik marketlerde. DMC etiketiyle sunulan single albümde şarkının Emre Gürcan tarafından hazırlanan Hadi Eller Havaya Mix ve Angry Rapper Mix versiyonları dışında Suat Ateşdağlı tarafından hazırlanan The Very Bakkal Club Mix versiyonu yer alıyor..

Rock müziğin güçlü grubu AYNA, yeni albümü ASMALIMESCİT ile müzik marketlerde. Erhan Güleryüzün prodüktörlüğünde Rüzgar Yapım etiketiyle tüm müzik marketlerde yerini alan yeni albümde 12 yeni şarkı bulunuyor. Dağıtımını Seyhan Müzikin üstlendiği albümdeki şarkılardan 11′inin söz ve müzikleri Erhan Güleryüz, Dedi ki Yoh Yoh adlı şarkı ise Kul Ahmet imzası taşıyor.

Dokuzuncu albüm olan Asmalımescit Rüzgar yapım stüdyolarında dört yıllık bir sürede kaydedildi. Asmalımesciti diğer Ayna albümlerinden ayıran özelliği, yüksek kayıt teknolojisi ve müzikalitesi.

Betül Demir, yeni albümünden ilk single Herkes Haklı ile suskunluğunu bozdu. Söz ve müziği Sezen Aksuya ait olan Herkes Haklının düzenlemelerinde Ozan Çolakoğlu ve Emirhan Cengiz imzaları yer alıyor. Herkes Haklının iki farklı versiyonun yer aldığı single Seyhan Gold etiketiyle müzik marketlerdeki yerini aldı.

Başka albümlere değinecek olursak Gönül Ezgilerimiz Gönül Ezgilerimiz 4 (2010), Sertab Erener Rengarenk (2010), Bedük Go (2010), Ferhat Göçer Biz Aşkımıza Bakalım (2010), Ezgi Kendimce (2010), Zeynep Dizdar Hayat Benim Elimde (2010), Cüneyt Ergün Teleften Bir Gece Masalı 2010, Ozan Yansın Dünya (2010), Grup Yılmazlar Çapkın Gençler (2010), Ayla Işıl Ödül (2010), Taner Demiralp Hasat (2010), Gamze Özçelik Arguvana Gidemem (2009), Aydın Öztürk Bestelerini Söylediler 2 2009, İlkay Akkaya Gelmedin Diye (2010), Zafer Doğan Hasret (2010) albümleride 2010 yılında çıkmış piyasalarda yerin almış albümlerdir.

Alıntı