2009 Tiyatro Oyunları

'Medya Bölümü' forumunda Ezlem tarafından 8 Ocak 2009 tarihinde açılan konu

1. Bir Şehnaz Oyunu

OYUNUN ADI: Bir Şehnaz Oyunu
    YAZAN: Turgut Özakman
    OYUNCULAR: Simay Küçük, Okday Korunan, İsmail İncekara, Seda Yıldız, Gülseren Gürtunca, Funda Eskioğlu

Oyun; 1914 yılının İstanbul Galata’sında geçiyor.
    Galata Zaptiye Amiri Recep Efendi daha iyi bir mevkii için her şeyi yapmaya hazır, gözü pek bir adamdır. O dönemin en meşhur genelevlerinden birinde çalışan güzeller güzeli Şehnaz gönlünü Galata Zaptiye Amirliği’ nde çalışan saf,iyi niyetli aynı zamanda da amirin kızı ile evlenme hazırlıkları içinde olan Müştak Efendi’ye kaptırır. Dönemin eline su dökülmez kabadayısı İt Hurşit, Şehnaz’ı türlü oyunlarla kendi mekanında çalışmaya zorlamaktadır. Bütün bu kargaşanın içinde patlak veren 1. Dünya Savaşı başlamak üzeredir ve müttefik ülkelerin askerleri İstanbul’a gelmeye başlamışlardır.
    Osmanlı’nın son yıllarına farklı bir pencereden bakmamızı sağlayan ironi,komedi ve trajedi ile harmanlanmış keyifli bir müzikal.

2009 tiyatro sezonu boyunca Devlet Tiyatroları’nın farklı sahnelerinde gösterimde olacak bu oyunu kaçırmayın.

Kontrabas

OYUN ADI: Kontrabas
    YAZAN: Patrick Süskind
    OYUNCU : Metin Belgin

Devlet orkestrasında memur olarak görev yapan bir kontrabascının ; müzik,tarih,hiyerarşi,cinsellik ve toplum hakkındaki iç döküşlerini keyif ve hayranlıkla izleyebileceğiniz hoş bir oyun. Metin Bilgin’in usta oyunculuğu sayesinde böylesine soyut kavramların tek başına ve enerjisi hiç eksilmeyen bir tempo ile sergilendiğini izlemek tek kişilik oyunlarla ilgili tüm önyargılarınızdan kurtarıyor sizi. Oyun 2009 sezonunda Ankara daki devlet tiyatrosu sahnelerinde gösterilmektedir.

2. Cevap: 2009 Tiyatro Oyunları

harika bir tiyatroya benziyoo

3. Cevap: 2009 Tiyatro Oyunları

her zaman söylerim keşke daha sosyal yaşıyabilsem diye imkanım olsa sinemada hiç bir filmi kaçırmazdım ve tiyatrodaki tüm oyunlara gitmek isterdim ama buda imkan ve zaman meselesi izleyebilenlere ne mutlu diyorum :f118::f118: