2009 ÖSS internetten Başvuru Yapma

'Teknik Yardım' forumunda Xena tarafından 22 Şubat 2009 tarihinde açılan konu

1. 2009 ÖSS (Öğrenci Seçme Sınavı) başvuruları 16 Şubat 2009 tarihinde başlıyor. 2009 ÖSS sınavına internetten başvuru nasıl yapılır sizin için adım adım anlattık. 2009 ÖSS sınavına girecek adaylar internetten başvuru yapabilecekler ancak;

ÖSS’ye başvurular 16 Şubat-27 Mart 2009 tarihleri arasında yapılıyor. Sınava, 2008-2009 öğretim yılında ortaöğretim kurumlarının son sınıfında okuyan öğrenciler, son sınıflarında beklemeli durumda bulunanlar, dışarıdan bitirme sınavlarına girenler, ortaöğretimi bitirmiş olanlar ve ortaöğrenimini yabancı ülkelerde yapanlar başvuracak.

2009 ÖSS sınavına internetten başvuru yapabilmek için Adayın, bir önceki yıl yani 2007-2008 dönemi ÖSS sınavına girmiş olması ve bilgilerinde herhangi bir değişiklik olmaması gerekmektedir . 2008-2009 ÖSS Sınavına internetten başvuruyu yalnızca daha önceki yıllarda ÖSS sınavına girmiş adaylar yapabileceklerdir.

ÖSS sınavına ilk kez başvuran adaylar ise kendisine en yakın Başvuru Merkezinden başvurusunu yapabileceklerdir.

Daha önceki yıllarda ÖSS sınavına girmiş adaylar T.C. kimlik numarasını kullanarak bankaya gerekli ücreti yatırdıktan sonra dilerlerlerse internet üzerinden, dilerlerse başvuru merkezlerinden başvurusunu gerçekleştirebilecekler.

2009 ÖSS başvuru klavuzunun 2 TL olduğu belirlendi.

2009 ÖSS’ye nasıl başvuru yapılır?
    2009 ÖSS Sınavına başvuru yapabilmek için ÖSYM aday işlemlerisayfasına giriş yapıyoruz.
    T.C. kimlik numarasını ve Önceki yıllarda kullanmış olduğunuz şifrenizi girerek ”Bağlan” butonuna tıklıyoruz. (Şifrenizi hatırlamıyorsanız sayfanın en altındaki açıklamamızı okuyunuz)

sayfasına giriş yapıyoruz.
    T.C. kimlik numarasını ve Önceki yıllarda kullanmış olduğunuz şifrenizi girerek ”Bağlan” butonuna tıklıyoruz. (Şifrenizi hatırlamıyorsanız sayfanın en altındaki açıklamamızı okuyunuz)

2. Cevap: 2009 ÖSS internetten Başvuru Yapma

Rabbim başvuruda bulunacaklarında sınava gireceklerinde yardımcısı olsun.