2009 Başbakanlık Bursu Başvuruları

'Etüt Merkezi' forumunda Wish tarafından 14 Ağustos 2009 tarihinde açılan konu

1. 2009 Başbakanlık Burs Başvurusu
    Başbakanlık Bursu Nedir-Şartları Nelerdir-Kimlere Verilir
    2009 Başbakanlık Bursu Ne Kadar

Başbakanllık bursu, üniversitede okuyan öğrencilere devletin karşılıksız olarak vermiş olduğu bir parasal yardımdır. Öğrenim kredisi gibi geri ödemesi yoktur. Bu açıdan da alan kişiye üniversiteden mezun olduğu zaman sıkıntı çıkartmaz.

Başbakanlık bursu için ayrı olarak başvuru yapılmıyor. Devlet sizin durumunuzu göz önüne alarak Başbakanlık ya da Öğrenim kredisi vermektedir. Tabi bunun için göz önünde tutulan bir kaç husus bulunmaktadır. Kardeş sayısı, anne-baba çalışma durumu ve benzeri durumlar sonucunda Başbakanlığın bursu alınmaktadır.

Başbakanlık bursu başarılı öğrenciler için 3 kat ödeme yapmaktadır ayrıca. Normal ücreti geçen sene için 180TL’idi. Bu sene 200 TL’ye çıkabilir. Burs aylık olarak verilmektedir. Her ayın 7’sinde yatmaktadır.

Başbakanlık bursu bazı durumlarda kesintiye uğramaktadır. Eğer bir dönemde 3′ten fazla dersi alttan alırsanız burs otomatikman kesilmektedir. Dolayısıya bursu alan öğrencilerin derslerine iyi bir şekilde çalışması gerekmektedir.

Bu bursun sonuçları genellikle üniversitelerin öğrenci işlerinden açıklanmaktadır. Yani üniversite açıldıktan sonra sonuçları belli olmaktadır. Ayrıca KYK sitesi de sonuçları internet aracılığıyla öğrencilere duyurmaktadır.

2. Cevap: 2009 Başbakanlık Bursu Başvuruları

üniversiteye bu sene başlayacagım..
    başvuru formuna acaba nerden ulaşabilirim?siteye baktım ama anlamadım..

3. Cevap: 2009 Başbakanlık Bursu Başvuruları

Buradan tıklayarak ulaşabilirsiniz

4. Cevap: 2009 Başbakanlık Bursu Başvuruları

karşılıklı mı yoksa karşılıksız mı burs oldugunu nerden anlayabilirim?buraya baktımda anlayamadım..

5. Cevap: 2009 Başbakanlık Bursu Başvuruları

Bilgi ve paylaşımına teşekkürler wish

6. Cevap: 2009 Başbakanlık Bursu Başvuruları

burs karşılıksız olarak tanımlanmış zaten, karşııklı olan öğrenim kredisi de, o formda sadece burs için başvuru yok, öyle bi seçeneğimiz yok mu?

7. Cevap: 2009 Başbakanlık Bursu Başvuruları

basbakanlık bursu ıcın son gun ne zman acaba?
    ben ilk 2000e gırdım basarılı ogrencı statusune gırıyor muyum?
    ve cok oldu bılıyorm ama aynı aıleden 2 kardes alabılıyor mu?
    cevaplarsanız sevınırım:)

8. Cevap: 2009 Başbakanlık Bursu Başvuruları

buradan detaylı bilgiye ulaşabilirsin absorption.

9. Cevap: 2009 Başbakanlık Bursu Başvuruları

buraya baktım ama basbakanlık bursu için son gunun ne zman oldugunu bulamadım.kımısı bıttı kımısı daha baslamadı dıyor ben de kımın dogru soyledıgını bulamadım ondan belkı bılen vardır dıye sordum:)
    ayrıca 3 kat odenen bursta aranan kosul ilk 100e gırmekmıs:f30:

10. Cevap: 2009 Başbakanlık Bursu Başvuruları

son gunun ne zaman oldugunu bılen yok mu?

11. Cevap: 2009 Başbakanlık Bursu Başvuruları

slm ben bursları kaçırdım bugünde 4 kasım ne yapabilirim tekrar şans verilirmi bilgisi olan benimle paylaşırsa sevinirim