19 Mayıs Kutlamaları stadlardan kaldırılmalı mı?

'Zaman Tüneli' forumunda Sitem tarafından 17 Ocak 2012 tarihinde açılan konu

?

19 Mayıs Kutlamaları stadlardan kaldırılmalı mı?

1. Hayır

63.6%
  2. Evet

36.4%
  3. İlgilenmiyorum / Fikrim yok

0 oy
    0.0%

1. Stadlarda yapılan 19 Mayıs kutlamaları kaldırılmalı mı?

Milli Eğitim Bakanlığı, 19 Mayıs Atatürk`ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı törenlerinin Ankara dışındaki illerde sadece okullarda kutlanmasını istedi. Buna göre, sizce stadlarda yapılan 19 Mayıs kutlamaları kaldırılmalı mı?

2. Cevap: 19 Mayıs Kutlamaları stadlardan kaldırılmalı mı?

bizde zamanında 19 Mayıs gösterilerinde yer aldık. Ne motivasyonumuz bozuldu, ne hastalandık... Aslanlar gibi gösterimizi yaptık bayramı bayram tadında yaşadık...

Allah bizi "fakiri var fukarası var, alanı var alamayanı var, fakirlerin psikolojisi bozuluyor. Kurban ve ramazan bayramını her evde kutlamayı kaldıralım sadece Ankarada kutlansın bu bayramlar" diyen hükümetlerden esirgesin. Olurda birgün öyle birileri de başa gelebilir :(

3. Cevap: 19 Mayıs Kutlamaları stadlardan kaldırılmalı mı?

Ben kararsızım.

Stad kutlamalarında görev almış biri olarak inanın o yukarıdaki resimdeki görüntüyü vermek sanıldığı kadar kolay değil.Aylarca çalışma gerektiriyor.Çünkü stad kutlamaları sınıf içi küçük müsamereler gibi olmuyor.İstanbul'da 29 okulun katıldığı bir stad kutlamasında 2 aylık bir çalışma yapmıştık.Evet derslerden de sınavlarımdan da geri kaldım.Sınıfta harıl harıl ders işlenirken ve diğer arkadaşların sınav olunurken sen stad çalışmasındasın.Sonra bir ara sınav oluyorsun.O çalışmaların hiçbirinden keyif almadım çünkü inanılmaz yorucuydu.Herkesin okulu ve çalışma yaptığı stad maalesef burnunun dibinde değildi... Şöyle ki; Sabah okulda toplanma ve yoklama haydi oradan servislerle ve çoğunlukta ayakta stad yerine çalış çalış oradan eve de gönderilmez kaçan göçen var mı diye :) tekrar okula ve son yoklama en nihayetinde evine.Çalışma süresi ise yaklaşık sabah 10 akşam 4 arası sadece bir yemek molası veriyorlardı bir de aralarda kısa dinlenmeler.Ayrıca bu kutlamaya katılacak öğrencileri Beden Eğitimi öğretmeni seçiyor senin tercihin değil. :)

Avcılardan Kadıköy'e okula gelen bir öğrencinin bir de stad kutlamasında görev aldığını düşünürsek(kulakları çınlasın Elif'in :) ) sanıldığı kadar keyifli değil... Tek güzel kısmı bayram günündeki o kısacık kutlama anı.

Bence öğrenciler küçük gruplar halinde kendi okullarında kutlamalı.Stad kutlamalarında ise devlet alsın erini,erbaşını,generalini,polisini yapsın resmi kutlamasını her ilde ve stadta...

4. Cevap: 19 Mayıs Kutlamaları stadlardan kaldırılmalı mı?

neden kaldırılsın yaw (HAYIR)

5. Cevap: 19 Mayıs Kutlamaları stadlardan kaldırılmalı mı?

Kaldırılmayabilir ama en azından göster çocuklara yaptırılmamalı.Profesyoneller bu işi daha güzel yapabilirler.Çocukları gençleri derslerinden etmemek lazım.Hem artık şu gösteriler de değişmeli farklı şeyler bulunmalı;ben kendimi bildim bileli aynı şeyler.Zaman değişiyor,değişiklik yapmak lazım..