19 Mayıs Kutlamaları neden iptal edildi

'Haberler' forumunda Elfida tarafından 12 Ocak 2012 tarihinde açılan konu

 1. [​IMG]

  Milli Eğitim Bakanlığı Orta Öğretim Genel Müdürlüğü, 81 ilin milli eğitim müdürlüklerine gönderdiği yazı ile 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı törenlerinde, yönetmelikte yer almayan senaryo, değişik renk ve nitelikte gösteri ve fon çalışmaları gibi etkinliklere yer verilmemesini, kutlamaların sadece okullarda yapılmasını istedi.

  Müsteşar Emin Zararsız’ın, Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer adına İl Milli Eğitim müdürlüklerine dün gönderdiği yazıda, 1 Ekim 1981 tarihli ’Ulusal ve Resmi Bayramlarda Yapılacak Törenler Yönetmeliği’ hükümlerinde, Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın Başkent Ankara ve diğer illerde nasıl kutlanacağı, gösterilerin nasıl yapılacağının belirtildiği hatırlatıldı. Kutlamaların kanun ve yönetmelikte yer almayan bazı içeriklerle gerçekleştirildiğinin görüldüğü ifade edilen yazıda, yine kanun ve yönetmelikte, kutlamaların öğrencilerin katılımıyla yapılacağına dair bir hükmün bulunmadığı kaydedildi. Yazıda şöyle denildi:

  "Kutlama törenlerinin hazırlık döneminin mevsim olarak soğuk bir zamana denk gelmesi nedeniyle sağlık sorunlarına yol açmasına, çalışma süresinin uzun olması nedeniyle öğrencilerin derslere ilgisinin azalmasına, motivasyonlarının düşmesine, gönüllü olmayan öğrenci velilerinin okullarla olan ilişkilerinin bozulmasına sebep olduğu yönünde duyumlar alınmaktadır."


  Bu haberin ardından bir soru takıldı aklıma
  Ankara'daki öğrenciler üşümüyor, hastalanmıyor, derslerinden geri kalmıyor ve motivasyonları bozulmuyor mu? Bunu nasıl başarıyorlarsa diğer illerede öğretsinler. Nedir bu Ankara gençliğinin sırrı
   
 2. Cevap: 19 Mayıs Kutlamaları neden iptal edildi

  böyle saçma sapan bahanelerle insanları kandıramayacaklar.Türk halkı artık uyansın acaba bu bayram niye anlı şanlı kutlanmıyor diye bir düşünsün ama bunu yapmak isteyenler amacına ulaşamayacak biz Türk gençleri her zaman atamızın değerlerini gönlümüzde yaşatacağız.
   
Yükleniyor...
- Mayıs Kutlamaları neden Forum Tarih
TT Arena Galatasaray Şampiyonluk Kutlamaları 13 Mayıs Spor Gündemi 12 Mayıs 2012
12 Mayıs 2012 şampiyonluk kutlamaları Spor Gündemi 11 Mayıs 2012
Danıştay 19 Mayıs kutlamaları kararını durdurdu Haberler 28 Nisan 2012
19 Mayıs Kutlamaları stadlardan kaldırılmalı mı? Zaman Tüneli 17 Ocak 2012