19 Mayıs İle İlgili Özlü Kısa Sözler

'Zaman Tüneli' forumunda Eylem tarafından 16 Mayıs 2016 tarihinde açılan konu

1. Eylem

Eylem Editör Site Yetkilisi

19 Mayıs İle İlgili Özlü Kısa Sözler

19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramıyla ilgili en güzel sözleri bir araya getirdik. Türk tarihinin belki de dönüm noktası denebilecek bir öneme sahip olan bu günü en güzel sözlerle kutlamak isteyenler için…

Kurtuluş Savaşımızın Büyük Önderi Atatürk’ün kurtuluş mücadelesinin bir meşalesi olarak; Samsun ’a çıkışının yıl dönümünü kutladığımız bugün, “Türk Ulusunun Gençlerine”, Büyük Önder Atatürk tarafından bayram olarak armağan edilmesi onlara verdiği değerin ayrı bir göstergesidir.
    Bilim,fen, teknik için Avrupa’ya gidelim, fakat kültürde, yani dilde, ahlakta, sanatta ve hayat anlayışında hep Türk kalalım.
    Beni görmek demek, mutlaka yüzümü görmek demek değildir. Benim düşüncelerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu yeter.
    Türk çocuğu ecdadını tanıdıkça, daha büyük işler yapmak için kendinde kuvvet bulacaktır.
    Özgürlüğün de, eşitliğin de, adaletin de dayandığı yer ulusun egemenliğidir.
    Öğrenciye, her ne yaşta olursa olsun geleceğin büyüğü gözü ile bakılmalı ve öyle davranılmalıdır.
    19 Mayıs güven, sevinç, hareket günüdür.
    Zafer “Zafer benimdir” diyebilenlerindir.
    19 Mayıs yeni Türkiye’nin ve Atatürk’ün doğum günüdür.
    19 Mayıs ulusal egemenliğin başlangıç günüdür.
    Spor gençliğin kuvvet kaynağıdır.
    Zaferin büyüklüğü, savaşın çetinliği ile ölçülür.
    Gençler, sizler sizlerden öncekileri tanıyın ki, sizden sonrakiler de sizi tanısın.
    Geçmişini bilen bir kuşak, geleceğe daha kuvvetli sarılır.
    Her kafanın anlamaktan aciz olduğu yüksek bir varlıktır gençlik.
    Türk çocuğu, çok zekisin, bu belli; fakat, zekanı unut, daima çalışkan ol.