18 Mart Şehitleri Anma Günü ile ilgili kompozisyon

'Genel Türk Tarihi' forumunda Aysell tarafından 17 Mart 2012 tarihinde açılan konu

 1. 18 Mart Çanakkale Zaferi ile ilgili kompozisyon

  Bir destandır Çanakkale.. Çanakkale Cephesi 1.Dünya Savaşı'nda İtilaf Devletleri'nin saldırısına karşılık açılmış bir cephedir ve Osmanlı Devleti'nin 1.Dünya Savaşı'nda başarılı olduğu tek cephedir. Bu cephede dünya tarihindeki en kanlı savaşlar yapılmıştır. Türk ordusu gösterdiği olağanüstü başarıyla düşmanlara geçit vermemiştir.
  Kadın, erkek, genç, yaşlı demeden yokluklar içindeki bir milletin döneminin en güçlü devletlerine karşı aldığı zaferdir Çanakkale. Kadınlar cephedekiler için çorap örmüş, mermi imalatında bile çalışmışlardır. Yapılan fedakarlıklar asla gözardı edilemez.
  “Ben size taarruzu değil ölmeyi emrediyorum” sözüyle Mustafa Kemal savaşın asla kaybedilmemesi gerektiğini vurgulamıştır Türk askerine.
  Vatanın her köşesinden yurdunu savunmak için Çanakkale'ye gelen kahramanlarımız hiç düşünmeden bedenlerini siper ettiler ve geri dönmeyi asla düşünmediler. Çanakkale geçilmemeliydi, geçilemedi. Türk milletinin Anadolu'daki devamlılığını sağlayan şehitlerimizin ruhları şâd olsun..
   
Yükleniyor...
- Mart Şehitleri Anma Forum Tarih
18 Mart Şehitleri Anma Günü Zaman Tüneli 16 Mayıs 2016
18 Mart çanakkale zaferi ve şehitleri anma günü ile kompozisyon Genel Türk Tarihi 16 Mart 2014
18 mart çanakkale zaferi ve şehitleri anma günü şiirleri Genel Türk Tarihi 16 Mart 2014
18 Mart Şehitleri Anma Günü Şiirleri Karışık Şiirler 16 Mart 2012