15 Şubat Saplar Gününüz Kutlu Olsun!

'Kısa Bilgiler' forumunda alemşah tarafından 15 Şubat 2011 tarihinde açılan konu

1. Sokaklar her zaman olduğundan daha kalabalık hatta hınca hınç dolu. Allahım her yerde çiftler!
    Kaçmak mümkün değil. Kafamı nereye çevirsem oradalar. Hayır karşı olduğumdan değil ama nedir bu böyle her şeyi bir güne sığdırma deliliği? Sanki bu gün olmasa kimse sevgisini yaşayamayacak. Ellerde poşetler, çiçekler... Boşuna eleştirildiğini düşünüyorum Türk erkeklerinin. Meğer ne kadar da centilmen ve düşüncelilermiş!

Aklımdan elinde çiçekle geçen yüzlerce adamdan birini çevirip bugün dışında sevgilinize en son ne zaman çiçek aldınız diye sormak geçiyor, zor durduruyorum kendimi. Sevgiye karşı değilim, hediyeye, çiçeğe, yemeğe... Karşı olduğum tek bir şey var bunların göstermelik yapılması!

Sırf bir beklenti oluştu diye yapılması, yapılan şeyi ne kadar değerli kılar? Sevgilinin sıradan bir günde sadece seni özledim diyerek gelmesi bile onca şeyden daha değerli değil midir? Yoksa ben mi çok eski kafa kaldım bilemiyorum.

Dikkatimi en çokta sokakta yalnız gezen insanlar çekiyor. Hepsinin gözleri yerde etrafa bakmamaya çalışıyorlar. Birde saplar günü olsun diyorum şöyle gönlümüzce yaşayalım canım yalnızlığı ne çıkar! Yalnız olmakta bir tercih değil midir nihayetinde.

Bugün 15 Şubat!

Beklediği hediyeyi alamayan çiftlerin surat yapma günü. Bana niye Ferrari almadın Berkcaan diye dolanan gözü yaşlı kızları görebilirsiniz etrafta. Aman dikkat hemen uzaklaşın derim.

Bir sevgililer gününü daha geride bıraktık, şimdi önümüzde sevgisiz tam üçyüzalmışdört gün var. Say say bitmez.

Evet yetkililere sesleniyorum! Yalnızlar günü yapsınlar. Tek taşımızı kendimiz alıp kendimiz takalım. An azından göstermelik olmaz!

Sinem ÇETİN