140 $'a 1000 ıslak imza

'Teknoloji Haberleri' forumunda alemşah tarafından 30 Ekim 2009 tarihinde açılan konu

1. 140 $'a 1000 ıslak imza
    ABD’de binlerce tebrik kartı ya da davetiyeyi kullanıcı tarafından dolmakalemle imzalamış gibi göstermeye yarayan ıslak imza makinaları, Türkiye dahil birçok ülkede 60 yıldır satılıyor. “Otomatik dolmakalem” ya da “Otomatik imza makinaları” da denilen cihazlar, ABD’de “autopen” adı altında pazarlanıyor ve teknolojisi 150 yıl öncesine dayanıyor.

Automated Signature Technology adlı firmanın bir de “Writehand Marketing” (Elyazısı pazarlama) adlı gezici birimi bulunuyor. Bu birim, ihtiyacı olanların bürolarına giderek, dolmakalemle imzalanmış belgeler üretiyor.

İhtiyacı olanlar, gönderecekleri ya da verecekleri binlerce kart, davetiye, mektup, sertifika, fotoğraf, kitap kapağı, poster, diploma, kart, kitap, beyzbol topu, beyzbol sopası ya da çeşitli ürünleri bürolarına gelen ekiplere bir imza örneği vererek otomatik makinalarda imzalatıyor.

Özellikle, hazırlanan davetiye, tebrik, sertifika, diploma gibi ürünler, dolmakalemle imzalandığından, basılmış ürünlerin taşıdığı soğukluğu taşımıyor ve bir samimiyet taşımasından dolayı birçok siyasetçi, sanatçı, işadamı, yönetici tarafından tercih ediliyor. Bu hizmetin fiyatı ortalama olarak bin ürün için 140 dolar olarak belirlendi. Makinaların satış fiyatı ise bin dolardan başlıyor. Otomatik ıslak imza makinalarını bir saat içinde kurup çalışır hale getirmek mümkün oluyor.

Gerçeğinden ayırt edilemiyor
    Makinayla ilgili broşürde, “Makinalarımızın attıkları imzalar gerçektir ve gerçek görünür. Ekipmanımız imza attığınız dolmakalemi kullanır. Bu nedenle dolmakalem girinti çıkıntıları, bıraktığı lekeler ve diğer dolmakalem karakteristikleri ekipmanımız tarafından yaratılır” denildi.

passer bunu beğendi.

2. Cevap: 140 $'a 1000 ıslak imza

PayLaşm için TeşekkürLer..

3. Cevap: 140 $'a 1000 ıslak imza

Ben kendim elimle atıyorum imza gerekince ne gerek var 140 $ ödemeye şimdi
    Ünlüler ve meclis erkanı düşünsün :f20:

4. Cevap: 140 $'a 1000 ıslak imza

İnsanın kendi eliyle attığı imza gibisi varmı :)
    Kuru ama olsun :f40:

5. Cevap: 140 $'a 1000 ıslak imza

Kurunun yanın da yaş imza... hadi gerçeğini aratmıyan imzalar bura da alın, alın bir alana bir tane de beydeva:)

6. Cevap: 140 $'a 1000 ıslak imza

haberlerde izledim.dolandırıcılık için ideal diyorlar.Hazan ablam dogru söylemıs ünlü olsaydık bunun derdıne düşerdık...