100 lira taksitle ev

'Haberler' forumunda Aderito tarafından 25 Aralık 2012 tarihinde açılan konu

  1. 100 lira taksitle ev 2+1 çok ucuza


    Ev sahibi olmak isteyen dar gelirli ailelere ,Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), yoksul vatandaşlar için yaptığı evleri genişletme kararı aldı. Bugüne kadar 45-55 metrekare olarak inşa edilen 1+1 konutlar artık 2+1 konseptiyle üretilecek. Bu kapsamda ilk adımın atıldığı Safranbolu'daki yeni 2+1'ler yöresel mimariye de uygun olacak. TOKİ Başkanı Ahmet Haluk Karabel, sosyal konutlarda hedef kitlelerinin konut sahibi olamayan, alt ve orta gelir grubundaki vatandaşlar olduğunu söyledi.


    Evlerin metrekareleri büyütme kararının gerekçeleri şöyle açıkladı: "Yoksul konutlarımız, 100 lira taksitle ödenebilmesi açısından 45-55 metrekare arasında sabitlenmişti. Fakat bazı ailelerimiz fazla nüfusa sahip. Ayrıca kız ve erkek çocukları var. Onun için tek oda olması uygun görülmüyor. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile yaptığımız görüşmeler çerçevesinde ufak ama 2+1 şeklinde yoksul konutları da üretmeye başladık. 2013'ten itibaren de ağırlıklı olarak bu şekilde gideceğini tahmin ediyorum."


    Emlak Konut GYO, afet riski altındaki alanların dönüştürülmesi konusunda önemli bir adım attı. Emlak Konut, İstanbul'daki olası riskleri bertaraf etmek amacıyla ruhsatsız, iskânsız ve afet riski altındaki yapıların tasfiye edilip güvenli yaşam alanları oluşturmak amacıyla ilgili bakanlıklarla işbirliği protokolü imzaladı.
     
Yükleniyor...
- lira taksitle Forum Tarih
100 lira taksitle bahçeli ev Haberler 21 Ocak 2010
Xbox One Türkiye Satış Fiyatı Kaç Lira? Teknoloji Haberleri 17 Mayıs 2016
Ucuz İphone Kaç Lira? Zaman Tüneli 16 Mayıs 2016
Türk lirasından sıfır atıldığında en yüksek kağıt para hangisiydi Sorun Cevaplayalım 2 Eylül 2014