10 Kasım İle İlgili Özlü Sözler

'En Güzel Şiirler' forumunda Yasemin tarafından 7 Kasım 2013 tarihinde açılan konu

1. 10 Kasım ile ilgili kısa özlü sözler derledik sizler için sayfamızda 10 Kasım ile ilgili söylenmiş özlü sözler bulabilirsiniz.Yurdumuzun kurucusu Atatürk adına yazılmış olan birbirinden güzel özlü sözleri sizlerle paylaşıyoruz ve Mustafa Kemal Atatürk'ü saygı ile anıyoruz.

[IMGALT=http://resim.forumdas.net/upl/uploads/10kasimsozleri-32500.jpg]10kasimsozleri-32500[/IMGALT]

Çökmüş bir ülkeye geçmişin tarihsel değerini geri veren Atatürk olmuştur. Massagero Gazetesi

Çoktan, pek çoktan beri bu millet bir oğlunun kişiliğinde böylesine kendini bulmamıştı.

Atatürk'ün ölümü yalnız Türk Ulusu için değil,O'nun örneğine çok muhtaç olan bütün doğu ulusları için de büyük kayıptır.

Atatürk, ölümünden önce herkes tarafından saygı gösterilen, değer verilen güçlü, dinç ve çalışkan bir Türkiye yaratmak ülküsünü tamamen başardı.

Çağımızda; uzak görüşlü, cesur, siyasi ve ekonomik reformlarla Türkiye’yi bugünkü modern cumhuriyet durumuna getiren Atatürk’tür. Aynı zamanda bugün Türkiye’nin Avrupa Ortak Pazarı’na girebilecek güce erişmesini sağlayan modern ekonominin temelini hazırlayan da yine O’dur.

Bu, insanlığa denenmis bir felsefe örnegi olarak sunulabilir Atatürk yüz yillara sığabilecek işleri on yılda tamamladı.

Eşsiz Kahraman Atatürk,vatan sana minnettardır. İsmet İnönü

İnsanı teslim alıcı fevkalade önderlik kuvveti vardır O, tetiktir, hazır cevaptıir, dikkati çekecek kadar zekidir. Gladys Baker

Atatürk Türkiye'yi utanma ve çöküntüye uğramaktan kurtardı.

Atatürk,dinamik bir ruha sahiptir.O'na tutunan insan olduğu yerde kalmaz. Atatürk,geliştirici ve genişletici bir düşünceye sahiptir.O'nun arkasından gidenler geride kalmaz.Cemal Gürsel

Ben şimdiye kadar on beş hükümdar ve cumhurbaşkanı ile özel ve resmi konuşmalar yaptım. Bu geceki kadar ezildiğimi hatırlamıyorum. Mustafa Kemal’de büyük bir ruh kudretinin esrarı var.