Fatih'in Babasına Söylediği Söz

Konusu 'Hakkında bilgi' forumundadır ve Yasemin tarafından 6 Ekim 2013 başlatılmıştır.

 1. Yasemin

  Yasemin Üye


  Büyük bir Padişahlardan biridir Fatih Sultan Mehmet.Böyle büyük bir padişah olmasının nedeni yalnızca sahip olduğu gücüne borçlu değildir ayrıca sahip olduğu müthiş zekasına da borçludur. Fatih Sultan Mehmet kıvrak zekası ile neler yapabileceğini ıspatlayabilmiş Padişahlardan birtanesidir.

  Babası Sultan Murat bir dönem dinlenmek için izdivaca çekilmeye karar verdi tahtını Fatih Sultan Mehmet'e bırakıp Manisaya gitti fakat Fatih Sultan Mehmet bu dönemde henü 12 yaşındaydı. Hristiyanlar Osmanlı tahtında bir çocukoturduğu için Osmanlı İmparatorluğunu ele geçirmenin çok kolay olacağını düşünerek Osmanlıya saldırma planları yapmaya başladı. Hristiyanlar Haçlı ordusu toplayıp Osmanlının üzerine saldırmaya karar verdiler.

  [IMGALT=http://resim.forumdas.net/upl/uploads/fatihinbabasina-soyledigi-soz-73845.jpg]fatihinbabasina-soyledigi-soz-73845[/IMGALT]

  Fatih Sultan Mehmet
  bu olayı haber alır almaz babasına bir not gönderdi babasının geri dönmesini isteyen Fatih'in Babası Sultan Murat' söylediği söz şu idi:

  Baba Eğer Padişah siz iseniz geliniz ve ordunun başına geçiniz,yok eğer padişah ben isem size emrediyorum gelip ordunun başına geçiniz.

   
Benzer konu başlıkları: Fatih'in Babasına
Forum Başlık Tarih
Osmanlı İmparatorluğu Fatih'in Babasına Yazdığı Mektup 4 Ekim 2013
Kısa Bilgiler Fatih'in Rüyası 21 Ekim 2013
Osmanlı İmparatorluğu Fatih'in Ünlü Sözleri 20 Ekim 2013
Hakkında bilgi Fatih'in Kardeşi Şehzade Ahmet 20 Ekim 2013
Hakkında bilgi Fatih'in Resmini Yapan Ressam 11 Ekim 2013

Sayfayı Paylaş