Baş Ağrısı İçin Okunacak Dua

Konusu 'Dualar ve Faziletleri' forumundadır ve Wish tarafından 12 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

1. Wish

Wish Üye

Baş Ağrısını Geçiren Dua

Bismillahirrahmânirrahîm

Resûlullah, Hazret-i Alî’ye buyurdu ki: “Başın ağrıyınca, elini başına koy ve Haşr sûresinin sonunu – Lev enzelnâ’dan itibaren – oku.”

Resûlullah’ın Haşr sûresinin bu kısmını okuduğu zaman, mübârek elini, mübârek başına koyduğu ve: “Ölüm hâriç, bu her hastalığa şifâdır” buyurduğu bildirilmiştir. (Bu ayetler, ayatı hırz dualarının içinde vardır.)

Haşr Suresi 21-24.Ayet

Okunuşu:

Bismillahirrahmanirrahim.

21. Lev enzelnâ hâzel kur'âne alâ cebelil-leraeytehû khâşian(m)-mütesaddian(m)-min haşyetillâh. Ve tilkel emsâlü nadribuhâ linnâsi leallehum yetefekkerûn. 22. Hüvallâhüllezî lâ ilâhe illâ hû. âlimül ğaybi veş-şehâdeti hüver-Rahmân-ür-Rahîm. 23. Hüvallâhüllezî lâ ilâhe illâ hû. El Melik'ül Guddûs-üs-Selâmü'l Mü'minül Müheyminül Azîzül Cebbârül Mütekebbir.Sübhânallâhi ammâ yüşrikûn. 24. Hüvallâhül khâligul bâriül musavviru lehul esmâül hüsnâ. Yüsebbihû lehû mâ fis-semâvâti vel'ard. Ve hüvel Azîzul Hakîm.

Anlamı:

Rahman ve Rahim Olan Allah'ın Adı ile

21. Biz bu Kur'ân'ı bir dağa indirseydik, Allah'ın korkusundan onu baş eğmiş, parça, parça olmuş görürdün. Bu misalleri düşünsünler diye insanlara veriyoruz. 22. O, öyle Allah'tır ki, O'ndan başka tanrı yoktur. Görülmeyeni ve görüleni bilendir. O, esirgeyendir, bağışlayandır. 23. O, öyle Allah'tır ki, kendisinden başka hiçbir tanrı yoktur. O, mülkün sahibidir, eksiklikten münezzehtir, selamet verendir, emniyete kavuşturandır, gözetip koruyandır, üstündür, istediğini zorla yaptıran, büyüklükte eşi olmayandır. Allah, müşriklerin ortak koştukları şeylerden münezzehtir. 24. O, yaratan, var eden, şekil veren Allah'tır. En güzel isimler O'nundur. Göklerde ve yerde olanlar O'nun şanını yüceltmektedirler. O, galiptir, hikmet sahibidir.

2. Misafir

Misafir Ziyaretçi

evet 2 kere okuyun arkadaşlar ağrı geçiyor. :)

3. Misafir

Misafir Ziyaretçi

Allahim derdİ verdİĞİ gİbİ dermaninida verİyor Çok ŞÜkÜr...

4. Aderito

Aderito Üye

her başım ağrıdığında bu sayfada olacağım anlaşılan
    Şuan için geçmedi ama geçer diye umuyorum :(

5. Misafir

Misafir Ziyaretçi

ewt bn okudum ve işeyaraması lazım diye düşünüyorum :)

6. alapslan

alapslan Ziyaretçi

allah'ın her dediği doğrudur buna inanmayan kafirdir arkadaşlar bunun üzerine bir çok rivayet var

7. Misafir

Misafir Ziyaretçi

ben duayı okudum ALLAH dert verdi dermanı da yavaş yavaş verir ilk okuduğumda biraz geçti.

8. Misafir

Misafir Ziyaretçi

Şu anda bu duayı annem için okudum RABBİM annemede tüm hastalarada şifasını versin{AMİN ECMAİN}

9. Misafir

Misafir Ziyaretçi

ben okudum ama 1 kere okudum kaç kere okunacaktı

10. Misafir

Misafir Ziyaretçi

biraz zaman geçtikten sonramı oluyo?

11. I am berzan

I am berzan Ziyaretçi

çok zor okunuyor ama çabalayınca okunabiliyor
    ve

baş ağrım geçmedi :(

12. Nuran akkuş

Nuran akkuş Ziyaretçi

inşallah başımın ağrısı geçer ALLAH herkesin şifasını versin rabbim büyüksün...

13. Misafir

Misafir Ziyaretçi

başım cok ağrıyor inşallah gecer

14. Misafir

Misafir Ziyaretçi

çok güzel geldi artık her başım ağrıdığı zaman bu sayfada olucağım .

15. Misafir

Misafir Ziyaretçi

2 kere okuyun gerçekten birşeyiniz kalmıyor ALLAH razı olsun paylaşandan da.

16. Misafir

Misafir Ziyaretçi

Rabbim herseye kadirdir. okudum ve geçti elhamdülillah.

17. Misafir

Misafir Ziyaretçi

Arkadaşlar ALLAHA sükrler olsnki bizi bu kadar güzel yartmış derdin yanındada dermanını vermiş

18. Misafir

Misafir Ziyaretçi

Ben polis memuruyum, dün gece çalıştım, sahuru yaptıktan sonra suyumu içtim ve orucumu tutmaya niyetlendim, Ezan ı Şerif okunduktan sonra şiddetli bir baş ağrısı başladı, oruç olduğum için ilaç içemedim, sabah görevden çıktım eve geldim baş ağrısıyla uyandım, orucumu kazaya bırakmamak için ilaçiçmeden yollar aramaya başladım, yukarıda belirtilen duayı 3 defa okudum şuan baş ağrım çok şükür geçti,

19. Misafir

Misafir Ziyaretçi

ben okudum ve saniyeler içerisinde başımın ağrısı geçti çok şükür tüm kalbimle inanarak okudum.elhamdülilah

20. Misafir

Misafir Ziyaretçi

ben bu duayı annnem için okudum allah inşalllah annneme ve bütün müminlere şifa verir.AMİN YA RABBEL ALEMİM VEL HAMDÜ LİLLAHİ RABBİL ALEMİM...

Sayfayı Paylaş